Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden egyetemen az államilag...

Minden egyetemen az államilag támogatott szakra 400 pont szükséges?

Figyelt kérdés
A legerősebb és a leggyengébb egyetemen is?

#egyetem #továbbtanulás #Államilag támogatottt
2020. jan. 28. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem tudom honnan szedted.
2020. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Normalis valaszt varok, ha keptelen vagy ra, inkabb maradj csendben.
2020. jan. 28. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
400 pont az államilag finanszírozott szakok maximum pontszáma (ennél még lehet magasabb, ha több a 400 pont feletti jelentkező, mint a kapacitás). A minimum 280 pont.
2020. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Igazat írt az előző, de szerintem te másra gondolsz.


Nem mindenhol kell 400 pont, mert ez nem egyetem, hanem szakfüggő.

Gazdasági szakokon jellemzően van előzetes ponthatár, ez olyan 400 szokott lenni évek óta.

Az orvostudományi és jogi képzések is ilyenek, illetve az osztatlan tanári és még jó pár.


Te konkrétan melyik szakot nézted ki magadnak?

Ha leírnád, meg tudnám írni neked, hogy mennyi pontot kell neked szerezned, hogy államira vegyenek fel.

2020. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Az se igaz, hogy 400 pont a maximum. Legyen inkább 500. Rengeteg szakra bőven 400 felett van a ponthatár.

Részben az egyesnek is igaza volt, honnan szedted ezt? A felvételizni készülők miért nem ismerik a felvi.hu - t? MINDEN rajta van. Hova mennyi a ponthatár, milyen érettségi kell hozzá, van pontszámító kalkulátor, stb.

2020. jan. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ne hisztizzen a kérdező, pár kattintással elérhető minden szükséges infó, ahelyett, hogy ostoba kérdésekkel bombázza az embereket
2020. jan. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.

Mert igen idióta a kérdés. Egy egyetemre jelentkező emberben legyen már annyi önállóság, hogy tudja értelmezni a felvi.hu-n leírtakat. Nagy bajban leszel jövőre, ha felvesznek.

Ez az államilag meghúzott ponthatár csak azt jelenti, hogy ettől lejebb biztosan nem fog menni a ponthatár. De ha 100 embert vesznek fel a szakra és a 100. embernek a rangsorban 480 pontja van, akkor 480 a ponthatár, hiába az állam által meghúzott 400-as elméleti ponthatár. Ha viszont a 100. embernek 370 pontja van, akkor nem veszik fel őt sem, se azokat, akik 400 alatt teljesítettek. (Így lehet csak 60 embert vesznek fel, pedig 100-ra lenne kapacitás)

Viszont a 280-as minimumponthatár él, ha azt nem éred el, sem állami, sem önköltséges formában nem vehetnek fel sehova.

2020. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!