Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeztem biologia, es...

Jelentkeztem biologia, es termeszetismeret szakparra. Ezzel a szakparral majd tudok középiskolaban is tanitani? Vagy van lehetoseg arra hogy plusz evet elvegezve tudjak kozepiskolaba tanitani?

Figyelt kérdés

szakpar teljes neve : Osztatlan tanári [10 félév [biológiajtanár (egészségtan) (természettudományi gyakorlatok); természetismeret-környezettan tanár (természettudományi gyakorlatok).

koszi a valaszokat



#egyetem #tanár #biológia #biológia tanári
2020. jan. 29. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ra lehetőség hogy középsuliban taníts vele, úgy úgy tudom plusz 1 évet kell ráhúzni, es utana 1 ev gyakszi még egy suliban es utana leszel teljes értékű tanár. De jelentkezés elott ne néztél utana? Nyílt napon nem voltál?
2020. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hat a szakpar szovege mellett a felvin van egy (2)-es szam es az van oda irva hogy : az intezmenyben a szakpar elso felen szerezheto általános és kozepiskolai szakkepzettseg, a második felen 4+1 eves tanarkepzes folyik. Ebbol arra kovetkeztettem hogy ott is lehet majd. Nem voltam nyilt napon.
2020. jan. 29. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak vegyes szakpárod lehet tudtommal: bioszból lehetsz középiskolai tanár, viszont környezetismeretből csak ált. iskolai lehetsz. Majd 3. évben szakosodni.
2020. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szoval ez egy tantargy, csak ketfele suli "fajtabol" valaszthatok majd? Hogy vagy kozepiskolaba vagy altalanosba megyek. Koszi a valaszt :)
2020. jan. 29. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban szerintem mondjunk szakgimiben is taníthatsz, mert ott is van ilyen komplex term.tudományi tárgy.
2020. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetismeret tantárgy általános iskolában van, továbbá szakiskolában, általában 9. évfolyamon, úgyhogy elvileg lehetséges általános és középiskolában is tanítani. De a 4+1 nem az általános iskolai szintet jelzi? Valahol úgy írják, hogy a 10 féléves az általános iskolai tanár, a 12 féléves pedig középiskolai, de lehet, hogy ez régebben volt? Valamint úgy tudom, hogy manapság biológia-földrajz-kémia, esetleg fizika szakos tanárok tanítják a természetismeretet (a legtöbb iskolában), tehát van értelme a biológia mellett ennek a szaknak? Lehet, hogy van, nem lebeszélni akarlak róla, csak felmerült bennem a kérdés. A mostani felvételire jelentkeztél, aminek február a határideje?
2020. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a mostanira. Az a baj hogy csak biologia emeltem van mert eredetileg orvosira mentem volna de a kemia nagyon offos... Viszont az van oda irva hogy kozepiskolai es plusz ha tanulok evet akkor kozepiskolaban is tudok tanitani marmint a szakokon ez van. Osztatlan tanari 10 felev, es minden szaknal csak 10 felev volt irva egy kettonel 11 de sehol sem lattam 12 felevet( 6evet) ami a tanari lenne. Es biologia meg felso tagozatosoknak van meg kozepiskolasoknak.
2020. jan. 29. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted. Azert így bejelölni egy szakot és egyetemre jelentkezni elég égő. Akármilyen tanár akarsz lenni, ált sulis vagy gimis, a 10 féléves szakra jelentkezel. Es aztán OTT döntod el hogy mit szeretnel, és vagy 10 félév alatt fejezed be (alt sulis tanar) vagy pedig maradsz még 2 félévet es gimiben is taníthatod a bioszt. De term.ismeret sztem csak ált suliban van, így sajnos kb csak egy targyad lesz amit kozepsuliban taníthatsz. Érdemesebb lenne még valtoztatni ha lehet, es bejelölni pl biosz melle inkabb foldrajz/kemia/törit esetleg, mert a 2 szakosokat jobban keresik. Persze így is 2 szakod lesz, de egyiket kozepsuliban nem fogod tudni tanítani.

Érted már?

2020. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ertem
2020. jan. 29. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!