Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Összetett problémám van....

Összetett problémám van. Továbbtanulás előtt állok, halasztottam egy évet, és a problémám az, hogy nem érdekel semmi. Voltatok így? Pszichológia egyedül, de szinte esélytelen ponthatár miatt.

Figyelt kérdés

Rossz gyerekkorom volt, nem igazán tudom hogy lehetnék boldog, mi kell ahhoz, hogy az legyek. Járok is pszichológushoz egy ideje, de őszintén nem tudom használ-e.

Úgy gondolom, hogy emiatt vannak jelenleg problémáim, hogy nem tudom miben szeretnék dolgozni. Illetve azért, mert szakgimibe jártam, és újra kellene a legtöbb helyre érettségiznem, mivel nem olyan tárgyakat hoztam, amit mindenhova elfogadnak, vagy nem lett elég jó. Illetve nincs rendes családi hátterem. Nem lenne aki igazán támogat lelkileg, anyagilag. Tudtok valami tanácsot adni? Aki ilyen helyzetben volt, végül milyen kiutat talált? Talált egyátalán? 19 éves lány



2020. jan. 29. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, én egyetlen hasznos tanácsot tudok neked adni a saját elcsszett életemből kifolyólag: SOHA ne menj olyan szakra vagy tanfolyamra, ami valójában irritál téged még akkor se, ha állítólag el lehet benne helyezkedni, mert még az életedet is megutálod!


Döntsd el, hogy VALÓJÁBAN mit szeretnél és csak a szívedre hallgass akármi lesz is a vége, mert abból még sülhet ki jó, de nem akarásnak nyögés a vége.


Ha nem tudsz dönteni, akkor pedig várj, dolgozz, élj, de ne ugorj fejest olyanba, amivel kapcsolatban kétségeid merülnek fel, mert az nem a te utad.

2020. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én éppen ugyanolyan cipőben járok, mint te, kivéve hogy a családom támogat.

Halasztottam egy évet, mert egy pont híján nem kerültem be egyetemre. Tanárokhoz járok, hogy megtudjak csinálni két emeltet.. de nagyon nehezen tudom magam rávenni a tanulásra, mert nincs semmi életcélom.

Engem mindig nagyon sokat piszkáltak régen az iskolában, a mottóm mindig az volt, hogy “csak a mát éljem túl, aztán majd lesz valami” .. mostanra pedig annyira nem érdekel semmi, hogy csak ülök és egész nap a szobám falát bámulom tanulás helyett.

2020. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is kitágítanám a lehetséges, szóba jöhető szakokat, a pszichológián kívül, persze azt sem elvetve.

Valami, ami a pszichológiához közel áll? Elhiszem, hogy érdekel a pszichológia, de elég száraz is tud lenni, mikor tanulni kell, vannak izgalmas részei, de baromira unalmasak is. Valami olyan szakma, ami pl. egészségügyi vagy szociális területen van, esetleg pedagógia, ezek mind valamilyen szinten alkalmazzák a pszichológiát is. Csak egy-két példa: szociális munkás, egészségügyi gondozás és prevenció, csecsemő és kisgyermeknevelő. Hátha ezekhez nem kell olyan sok pont.

Elkezdenék kicsit olvasgatni vagy utánakérdezni bizonyos szakmáknak, amik szóba jöhetnek és az ahhoz szükséges érettségiket, ha kell, letenném.

Második "tanácsom": nem kell aggódni, nem mindenki tudja azonnal, elsőre eldönteni, hogy mivel szeretne foglalkozni. Ne úgy fogd fel, hogy ez egy életre szóló döntés. Sokan 30-40-50 felett váltanak karriert, tanulnak új dolgokat. Fogd fel kicsit lazábban, persze továbbra is törekedj arra, hogy valamit tanulj, mert tanulni mindig érdemes.

2020. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!