Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben a felállásban jár...

Ebben a felállásban jár 2020-ban többletpont az emeltszinítű érettségimért?

Figyelt kérdés
Felsőfokú szakképzésre szeretnék jelentkezni. Van egy 92%-os történelem, és egy 82%-os matematika középszintű érettségim. Illetve egy 65%-os emeltszintű informatika. A tanulmányi jegyeim nem lettek jók, így duplázni szeretnék. Megtehetem-e, hogy a matematika történelem párost duplázom, és viszem mellé az informatikáért járó többletpontot? Vagy, ha szeretném a töbletpontot, akkor az informatikát kell dupláznom. Másoddiplomát kezdeném el, de ez a kérdés szempontjából mellékes.

2020. jan. 29. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

1. A felsőfokú szakképzés NEM ad diplomát.

2. Ha van már egy diplomád, akkor ismerned kellene a pontszámítási szabályokat, de láthatóan fogalmad sincs mit jelent a duplázás fogalma. Ekkor két (2) darab, különböző (!!) érettségi tárgyat viszel, ha a kettőből (2), egyik emelt, és legalább 45%-os, akkor kapsz +50 pontot. Ha mind a két érettségid emelt szintű, akkor jár a 2x50 pont. Mivel a duplázás két érettségi tárgyra vonatkozik, így semmilyen szinten nem vonhatsz be mellé egy harmadikat.

2020. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Olyan össze-visszaság az amit írtál, hogy nem lehet értelmezni.

Először is most akkor van már diplomád? Mert ha van, akkor az alapján lehet pontokat számolni.

A szakképzés OKJ NEM PEDIG DIPLOMA, szóval MOST SE DIPLOMÁÉRT mész.

Ha van diplomád, akkor 400 pont az 5-ös, 280 a 2-es, és közte elosztva valahogy azt nézd meg.

Azt se írtad le mire akarsz jelentkezni, ha infósra akkor hogy jön ide a töri? nem is felvételi tárgy

2020. jan. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen érthető, amit leírtam. Nem a gimis jegyeimet akarom beszámíttatni, hanem az érettségi jegyeimet duplázni. És arra lettem volna kíváncsi, hogy jár-e egy emelt szintű után többletpont duplázásnál, ha másik két érettségit számíttatok be.


Igen, ha pontosak akarunk lenni, akkor a FOKSZ nem diploma.

2020. jan. 30. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:

“Igen, ha pontosak akarunk lenni, akkor a FOKSZ nem diploma.”


Ez nem pontosság kérdése, mert az OKJ és a diploma két különböző dolog.

2020. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudtommal a FOKSZ nem OKJ.
2020. jan. 30. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
De tudtommal diploma sem.
2020. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!