Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim lesznek a...

Milyen lehetőségeim lesznek a jövőben továbbtanulás szempontjából figyelembe véve a személyiségem és a "betegségeim"?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gáz eset vagyok. Nem elég, hogy van számtalan fizikai munkában hátráltató betegségem, mindezekfelett még a személyiségem is rátesz egy lapáttal.


Kezdem a személyiségemmel:

- lusta (legalábbis tanulni)

- gyenge akaraterő (ha valami tanulmányi siker elérése nagyobb erőfeszítést igényel akkor annak lőttek... Ha pénzkeresésről van szó, akkor viszont nem mindig veszem ilyen lazán a figurát:D)

- halogatás (szeretek mindent a végsőkig halogatni)

-komfortos (utálom ha kizökkentenek a komfortzónámból, ha épp leültem enni akkor ha a világ pusztul el körülöttem az se vesz rá hogy félbeszakítsam az evést.. Na jó, ha a családom haldoklik akkor az biztosan elég lenne :D)

- Mindig mindenhol a legegyszerűbb megoldásokat keresem

- érzelmes is vagyok (ez kb kizárja azt, hogy eü-ben dolgozzak mert ha bemegyek egy kórházba és meglátok egy haldokló beteget akkor már sírás kerülget, mert annyira sajnálom őket)

- kihívás kedvelő (de nem tanulás terén, hanem munka/hobbi terén... Egyébként a horgászat a hobbim :)) Az kb abból áll, hogy reggel leülsz a székbe este meg ha meguntad felállsz, mert hal az általában nincs :DD)


És akkor eleget írtam, most jöjjönek a betegségeim:

- szív- és érrendszeri problémákkal küzdök (0,5-1 perc intenzív futás után rosszul leszek)

- gerincferdülésem és lúdtalpam van (ez nagyban megkeseríti a mindennapjaim fájdalom szempontjából)

- enyhe tikkelési problémákkal is küzdök (fejem akaratlanul néha kicsit rángatózik)

- aluszékony vagyok (suliban egyszer szünetben álló helyzetben telefonnal kézbe tartva fb híroldal olvasása közben elaludtam, bár ez a legkevesebb mert ha erőt veszek magamon akkor ezt tudom orvosolni)

Ezen kívül ki tudja hány diagnosztizálatlan betegségem van még (néha kar hajlatában szoktam fájdalmat érezni, bár lehet a szívprobléma okozza)

18/F Van remény bármiféle normális munka végzésére így? Ha igen milyen pályákat tanácsoltok? Próbáltam keresgélni ilyesfajta kérdéseket, interneten is sokat keresgéltem ezek után de mindenhol csak a személyiségedhez illő szakmákat tudnak javasolni. Külön lista nincs arról, hogy ha valami betegsége is van az embernek akkor mi ajánlott.

Fejemben ezek alakultak ki: (szoftverfejlesztő, adminisztrátor, Logisztikai ügyintéző, kamionsofőr) de egyik sem konkrét, tulajdonképpen csak a kamionsofőr munkaköri leírásával vagyok 100%-ig biztos. Többit csak részbe ismerem és nem tudom tetszene e.



2020. jan. 30. 00:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és természetesen a talán egyik legfontosabbat kihagytam (tetőzzük már tovább a tetőzhetetlent :D)

Diszkalkuliával is diagnosztizáltak ősszel.

2020. jan. 30. 00:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, először is, kamionsofőr ne legyél. Nekünk fuvarozó cégünk van, volt olyan sofőr aki mint utólag kiderült alvás problémákkal küzdött, elaludt és szegényem olyan szerencsétlenül ütközött hogy felrobbant. Kérlek, ne te legyél a következő áldozat vagy a következő aki ártatlanokat öl meg felelőtlenségből.

A kitartási problémák miatt az ilyen ügyintézéssel kapcsolatos foglalkozásokat ajánlanám. Postára,takarékbankba szerintem megfelelnél. Vannak ilyen okj-s képzések.

Gerincferdülést és lúdtalpat gyógytornával könnyen kezelni lehet, ne add fel.

Remélem tudtam segíteni.

2020. jan. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a gyors válaszodat :)

Igen, ettől a kamionsofőritől ezért is tartottam, hogy mi lesz ha egyszer vezetés közben alszok el és ártatlanokat ölök meg a felelőtlenségem miatt. Szerintem fel se tudnám dolgozni. Igaz, most lesz nem sokára 2 éve, hogy jogsim van, de érdekes módon volán mögött soha nem éreztem még ilyen kénysztetést, de nyilván másabb ha az ember addig vezet míg le gurul az 5kmre lévő Tiszára pecázni, vagy a 15kmre lévő faluba rokonokhoz, barátokhoz.

Ügyintéző illetve az informatikai szakmák állnak jelenleg legközelebb hozzám. Mindenesetre megnézem más mit ír még :)

Köszönöm szépen mégegyszer :)

2020. jan. 30. 00:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek a korábbi hozzászólóval, elég rizikós lenne így kamionozni. Sőt, talán meg sem kapnád az alkalmasságit, hacsak nem fizeted le az orvost, aki kiállítja.

(Lehet lepontozni, van eü rutinom, láttam, hogy megy...)


Ahogy olvastam, én is IT területre gondoltam, viszont amennyire tudom az egyetemeken elég komolyan jelen van a matek.

Ennek ellenére összeraktam nem egy fullstack weboldalt, ahol nem kellett se integrált számolni, se mátrixokat használni. Tudom, nincs is diplomám meg ez nem szoftverfejlesztés, úgyhogy rip vélemény.


Figyelj, ha érdekel az it, akkor tanuld, csináld azt. De ne hidd, hogy olyan sétagalopp.

Van benne kihívás, viszont mikor egy elütést nem veszel észre rögtön, és 2 órán át azt keresed, az ki tud égetni.


És azért ha szeretnél is benne munkát találni, nem árt ha nem veszed félvállról, már a tanuláskor sem.

Hajrá!

2020. jan. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amiket a személyiséghez soroltál, az nem a személyiséged része, bár te annak tulajdonítod. Nincs olyan, hogy valakinek a lustaság a személyisége része. Elkönyvelted magad ilyennek, mert ez így kényelmes neked, és remek kifogás az életben egy rakás dologra. A motivált, szorgalmas ember sem születik ilyennek. Csak amikor megérzi, hogy valamihez nincs nagy kedve, nem foglalkozik vele, hanem teszi tovább a dolgát. Ezt hívják önfegyelemnek, és mint majdnem minden az életben, ez is fejleszthető. Emberek millióinak van lúdtalpa és gerincferdülése, ez sem más, mint kifogás.


Had találjam ki, a szüleid szerint lusta vagy és beteges és ez a kép ragadt meg a te fejedben is. Elárulom, minden embernek van 4-5 egészségügyi problémája, főleg, ha ilyen dolgokat is ide sorolsz, mint hogy ha fáradt vagy, akkor képes vagy állva elaludni. Mégis dolgoznak, tanulnak és tesznek az életükért.


Bármiféle normális munkára képes vagy-e? Persze, csak költözz el otthonról, ahol tutujgatnak és sajnálgatnak és nőjj fel!

2020. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, lehetsz informatikus, de egyetemre ne menj. Az nem neked való. Hacsak nem változtatsz a hozzáállásodon. Az informatika szakon kemény a matek, úgyhogy azt a szakot nem biztos, hogy el tudnád végezni.
2020. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!