Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire keresettek az élelmis...

Mennyire keresettek az élelmiszermérnökök?

Figyelt kérdés
Jelenleg tizenegyedikes vagyok, emelt bioszra és emelt magyarra járok. Az érdekelne, ha a biosz folytán ebben az irányban indulnék tovább, milyen lehetőségeim lennének a későbbiekben? Ha elvégzem az egyetemet, tudok találni munkát, vagy nehezen vennének fel bárhová? A biosz a kedvenc tárgyam, mindenképpen olyan munkát szeretnék, aminek legalább érintőlegesen köze van hozzá, emiatt gondolkozom mostanában ebben, de érdekelnének a vélemények.
2020. jan. 30. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha ez érdekel válaszd ezt. DE! Élelmiszeriparban is több a vegyészmérnök, hamarabb veszik fel őket, élelmiszermernok pozíció nem sok van, persze nem lehetetlen. A vegyész/vegyészmérnök viszont inkabb kémia/matek.

Ha a biosz érdekel akkor biologia alapszak, vagy épp biomérnöki ami jobban bioszos, és ez utóbbi keresett is. Melyik része erdekel a biológiának?

2020. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát itt 25% a biosz, 25% fizika, 25% kémia, és a többi géptan, műveletek (megint csak inkább fizika), jog és társai. Ha a bioszt szereted, akkor ne élelmiszermérnöknek tanulj. Én is itt rontottam el, bioszos voltam és elsőre ezt választottam. Hiba. Ha nem érdekel a fizika, meg se fontold!
2020. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A biosz úgy egészében érdekel, a matek/fizika irány fogós. Az az igazság, hogy nagyon nem reálos gondolkozású vagyok, több magyarázat szükséges ahhoz, hogy ugyanazon a szinten tudjak teljesíteni, mint azok, akiknek jó agya van hozzá. Viszont azt remélem, hogy szorgalommal be tudom magam hozni, de igazából ez is csak egy lehetőség, amit fontolóra vettem, szerencsére még van időm. Azt remélem, ha elkezdek vele foglalkozni, akkor meg tudom szeretni, a suliban igazából azért utálom ezeket a tárgyakat, mert a tanáraink is olyanok, amilyenek. Amennyiben meg tudom tanulni az anyagot, épp nem teljesen kínai, nagyon tudom élvezni. Ezért van az, hogy nem szeretném teljesen elvetni a mérnöki szakokat, csak mindig az a félelmem, hogy beleteszem a lelkem az egészbe, és a végén mégsem tudok majd elhelyezkedni azzal, amit szeretek.
2020. jan. 30. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem el tudnád végezni. Azt nem tudom mennyi szeretettel, de gimis barátnőm is úgy ment élelmiszermérnöknek, hogy csak a biosz érdekelte. Azt mondta rossz meg nehéz, de azért 4,5 feletti átlaga volt minden évben.

Elhelyezkedés szempontjából viszont nem túl jó. Valóban egy-egy céghez,gyárhoz elég 1-2 élelmiszermérnök. Biomérnökivel jobban járnál, esetleg biosz-magyar tanárral. (Utóbbi esetben munkád fixen lenne, fizetésed háát)

2020. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire!
2020. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is bioszos voltam, és mosst vagyok másodéves az élelmiszermérnökin. Az eleje nehéz volt, de semmi sem lehetetlen. Fizikával amúgy nekem nem volt gondom, pedig a gimibe nem ment, de itt nagyon jók a tanárok. Szerintem a műveletek tárgycsoport és az első éves "mélyvíz" szervetlen kémia nyögve nyelős volt nekem, de sikerül, ha ráfekszel. Matekot is ha gyakorlod, esetleg elmész pár magán korrepre, teljesíthető. A társaság nagyon jó.

A többi tárgy nem vészes, tanulni kell, és minden sikerülni fog. Az elején én is itt akartam hagyni, de csak kitartás kérdése az egész.

2020. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!