Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem vagyok jó fizikából...

Ha nem vagyok jó fizikából most, lehetek még később jó mérnök?

Figyelt kérdés
Jelenleg nagyon szeretnék biomérnök lenni, azonban az iskolai anyagból szinte semmit sem tudok, legalábbis olyan jól visszaemlékezni rá biztosan nem, mint a többi tárgy esetében. Az egyetemen felhozhatom magam kvázi a nulláról, ha le van úgy adva az anyag, és külön tanárhoz is járok? Nem vagyok lusta, idén 4,8 fölött van a félévi átlagom, csak eddig ez a lehetőség még soha nem merült fel, és azt hittem, nem is akarnék ebbe az irányba elmenni, így soha nem tettem nagy energiákat a tantárgyba.
2020. jan. 31. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Közép anyagot jól kell tudni. Azt senki nem fogja újra tanítani, alapértelmezettnek veszik, hogy azt tudod. Emelt nem szükséges azt alapoktól tanítják.

Közepet azért is kell nagyon tudni, mert nálunk szeptember legelső hetében, tehát mielőtt elkezdődött volna az egyetem, szintfelmérőket kellett írni. Mindenkinek a szakjához megfelelőket. (Biomérnököknek matek, fizika, biosz). Az, hogy hányas az nem is számít, de muszáj meglennie az elégségesnek (50-60%).

Első évben alapozó tárgyak vannak (Matek analízis I, Fizika I, stb stb). Ezekre épülnek a következő években a tárgyaid. Ha ezek nincsenek meg instant csúszol egy évet. ÉS ha a szintfelmérőd nincs meg elégségesre, akkor ezekből az alap tárgyakból nem mehetsz vizsgázni (aláírás feltétel). Tehát ha nincs meg a fizika szintfelmérő, akkor nem mehetsz Fizika I.-ből vizsgázni, megbuksz és máris csúsztál egy évet...

Amúgy nem vészesek a szintfelmérők, tényleg csak a középszintű anyag kell, és abból se az összetett feladatok. De mégiscsak 4 év gimis anyag.

Ja és képletgyűjteményeket felejtsd el az egyetemeken (függvénytábla, stb).

Nem írtad hányadikos vagy, de igazából ha végzős, egy nyár elég ahhoz, hogy átismételd a dolgokat.

2020. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tizenegyedikes vagyok, ezért is gondolkodtam, hogy kérdezem most, mert még lenne időm behozni magam :)
2020. febr. 1. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!