Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci Egyetem Gazdaság...

Krómgyűrű kérdése:

Miskolci Egyetem Gazdaság Tudományi karára mennyire nehéz bekerülni, illetve bent maradni?

Figyelt kérdés
Jelenleg OKJ-s szakmán tanulok érettségi után. A szakmám után nem ártana, ha lenne legfeljebb egy alapszintű diplomám gazdaságból. Azonban az érettségim nem sikerült túl fényesre. Matek 2-es lett. Sokan mondták, hogy ez húzós kar, főleg a matek miatt.

2020. jan. 31. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Közepesen erős a gazdasági kar, ha jól tudom. A matek elég kemény, szerintem azok az oktatók tanítanak, mint a mérnökin, átoktatás címszó alatt. Nem ártana venned jó néhány órát matekból, emelt szintű anyagot tanulni. Ott olyanok lesznek, hogy deriválás, integrálás, amit nem tanultál középszinten, de ott annyira alap, mint a gimnáziumban a gyökvonás.
2020. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Oda járok, szerintem pontosan olyan nehéz bekerülni, mint bármelyik másik átlag egyetem GT karára (na persze itt nem a Corvinus és társaira gondolok!).

A bentmaradás szerintem tőled függ, kettesekkel is bent tudsz maradni ugyebár.

A matek az valóban nem egyszerű, de nem is lehetetlen megcsinálni. Át lehet azért csusszanni belőle, de nem a "középiskolás tudásom úgy is elég, meg én nem is fogok erre tanulni" attitűddel. Nyilván van akinek könnyebben megy, van, akinek nehezebben.

Ha GTK-ra akarsz jelentkezni, akkor azt nem árt tudnod, hogy itt nagyon sok tárgy 'számolós', vagyis nagyon sok tárgyban jön elő a matek (kb. a tárgyak 60-70%). Tehát nem árt, ha szereted/érted a matekot, vagy hajlandó vagy nagyon sokat foglalkozni vele és fejleszteni a tudásod. (Én pl. nem szeretem a matekot, de világéletemben 5-ös voltam belőle, na itt 3-asokkal 'csusszanok át'. Én sem gondoltam volna anno, hogy ez a kar ennyire matekos, bár várható lett volna.)

OKJ-s szakma (ha még mindig igaz) +25 pont a felvételin, szóval ezt használd ki. Olyan 400 pont körül (plusz mínusz 30 pont) be lehet jutni önköltséges képzésre, az államilag támogatotthoz azért ettől valamennyivel több pont szükséges.

Valamint még egy jó tanács: alapképzéssel nem igazán mész semmire, tehát számolj inkább úgy, hogy még utána egy mesterképzést is csinálsz (egyre többet hallom ezt az egyetemen én is).

Szép napot!

2020. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!