Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész szakosból még lehetek...

Gépész szakosból még lehetek normál gimnazista?

Figyelt kérdés

10.es gépész vagyok, és kémián boilógián kívül mindent tanulunk, csak nagyon legyengítve.


Nem gondoltam át eléggé sajnos.. 4 évig voltam magántanuló és 8. év végén azt mondták a szüleim, hogy csakis oda menj ahova szeretnél és ami a legjobban érdekel. Hááát bedőltem ennek. Gépész szakra mentem, már a 2. éve vagyok itt és nem olyan aminek gondoltam.


Nem így képzeltem el az életemet, hogy két nap gyakorlaton a koszos műhelyben vagyunk munkásruhában és majdnem minden nap 3 óra megy el azzal, hogy szakrajzokat tanulunk rajzolni.. Én normális gimnazista szeretnék lenni. Csak szerintem már túl késő. És nem is merek átmenni sehova. Különbözetit nem tudok tenni, mert az már nagyon sok lenne, mint megtanulni való.


Alapvetű műveltségek kimaradnak irodalomból, nyelvtanból azáltal, hogy "szakmunkásnak" tanulunk.


Nem szeretnék magamnak se rosszat, mert ez már nem hobbi, amihez majd vagy lesz kedvem vagy nem. És kimaradok a normális gimnazista "létből". A családomnak sem szeretném rosz hírét kelteni, hogy "ez a gyerek munkásnak tanul, vagy gépésznek"


Segítsetek legyetek szivesek, hogy hogyan tudnék kitörni innen....


2020. febr. 4. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha "különbözetit nem tudsz tenni, mert az már sok lenne, mint megtanulni való", akkor mégiscsak ebben az iskolában kell leérettségizned. Senki sem akadályozza meg, hogy megvedd a gimnáziumi tankönyveket, és azokat is elolvasd, sőt, megtanuld. A Mozaik tankönyvcsalád pl. on-line változatban is kapható.

Ha félreértettelek, és az iskolád nem ad érettségit, akkor is fejezd be, hiszen már két és fél évet beleöltél, meg ahogy írod, annyira nem vagy elszánt, hogy felkészülj egy különbözeti vizsgára. Ha megvan a szakmád, még mindig leérettségizhetsz esti tagozaton. Annak is utánanézhetnél, nem lehet_e párhuzamosan csinálni a kettőt. (esti gimnázium, és a jelenlegi iskolád)

2020. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ad érettségit, ez szakgimnázium. csak másfél évnyi anyagot bepótolni elég húzós. És közben itt se kéne, hogy megbukjak
2020. febr. 4. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy csak gépésznek? Legjobb gépészmérnök ismerőseim pont azok közül kerültek ki akiknek nem volt büdös a szakmának azon része, hogy eszközt fogni a kézbe meg a műhelyben eltölteni tetemesebb időt. Amúgyis a gépgyártás az egyik legjobban fizetett terület szóval nem értem ezt, hogy egy gimi miatt miért is nézne bárki is rád elitebben? Sztem egy nagy gepgyartó multinál már egy középfokú végzettségű gépész is többet keres mint egy általad felsőbb rendunek tekintett gimnazista aki bölcsész el, biológusnak vagy tanárnak ment. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha gépészeti egyetem végez mert akkor kb háromszor annyit is simán kereshet. Ez a logika sztem nem jó. Akkor érdemes váltanod, hogy ha egyáltalán nem érdekel a gépészet és ezt zsákutcának érzed. Különben nem. Akármilyen műszaki szakra is mennek tovább egyetemen bármilyen gimnazistával szemben előnnyel indulsz ha értesz a szakrajzokhoz meg az egyéb eszközökhöz.
2020. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólóboz. Ugyanezek jutottak nekem is eszembe.
2020. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!