Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnazista vagyok, nemsokára...

Viktoria2002 kérdése:

Gimnazista vagyok, nemsokára érettségi, és nem nagyon tudom, hogy merre kellene tovább mennem. Semmi kilátás nincs bennem. Tudnátok segíteni, hogy merre tovább?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok, de ennek ellére szeretem, és megy is a matek. Az angollal szenvedek de egy középfokú nyelvizsgát mindenképp szeretnék megcsinálni, illetve németből egy felsőfokút mert az jobban megy. Minden választ szivesen meghallgatok, és örömmel fogadok.

#egyetem #felsőoktatás #Merre tovább gimi után?
2020. febr. 5. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Valamilyen tanàr némettel párosítva, németre, turizmus, hirtelen csak ennyi jut eszembe, de ha kinézel egy egyetemet ott a bölcsész v társadalomtudományi karon is találsz még.
2020. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felvi. hu-t böngészgetném, olvasgatnám a szakok listáját. Melyikhez mi a követelmény, hogyan épül fel a képzés stb..

A nyílt napok sem rosszak az egyetemeken, bár már a legtöbb lement idén.

Én mostani fejemmel már csak azért nem választanék egy szakot, mert egyetemre kell menni.. Anno így jártam, elpocsékoltam 1 tanévet és 2 félévet az állami ösztöndíjból, mert nem jó szakot választottam elsőre. Szemben a barátnőmmel, aki gimi után 1 évig nyelvet tanult, okj-s képzésre járt és dolgozott. Majd a következő évben felvették az addigra kiválasztott "álom szakjára".

2020. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nézegettem a felvi-t, csak mivel nem nagyon vagyok tájékozott a dolgokban,így nehezemre esett eligazodni az oldalon. Mindenképp szeretném az egyetem csak abban nem vagyok biztos,hogy rögtön érettségi után-e.

Mit takar az a bölcsészettudomány?

2020. febr. 6. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A felvin külön vannak szedve a bölcsészettudományi és a társadalomtudományi szakok. Tipikus bölcsész szak pl. a filozófia vagy a nyelv szakok. Míg társadalomtudományi pl. a szociológia, a kommunikáció.
2020. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!