Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet belőlem angoltanár úgy,...

Lehet belőlem angoltanár úgy, hogy nem angol szakra járok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Gyerekkori vágyam, hogy nyelvtanár legyek majd (nem feltétlenül állami iskolában, inkább magántanárként). Gimiben angolt és franciát tanulok, mindkettőt nagyon szeretem, de mindkettőből gyenge C1 szinten járok nagyjából.

A szüleim nem igazán támogatnak ebben, úgyhogy más egyetemi szakokra adtam be a jelentkezésemet, amik szintén érdekelnek. de az a kérdésem, hogy van-e olyan tanfolyam, vagy egyetemen kívüli képzés, amivel annyira jó lehet a tudásom angolból (vagy franciából), hogy majd taníthassam is. Mert úgy látom, hogy nagyon nagy tudás kell azért ehhez, hogy tanárként tudjak válaszolni a felmerülő kérdésekre.

De fogalmam sincs, hogy miként lesz valakiből nyelvtanár tanári dpiloma nélkül.

Köszönöm!

18F



2020. febr. 5. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Magántanárként elvileg bárki taníthat, oda nem elvárás a diploma, sokan tanítanak anélkül is, a kérdés az az, hogy mennyire hiteles valaki és mennyire tudja jól elmagyarázni a dolgokat meg válaszolni a kérdésekre. Van valami külföldi angoltanári képzés, azt hiszem TEFL a neve, akár egy hónap alatt el lehet végezni a tanfolyamot.

Viszont iskolában meg nyelviskolában semmiképp nem lehet tanári vagy angol szakos végzettség nélkül tanítani, én úgy tudom.

2020. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, magántanár lehetsz. De hivatalos keretek között így nem.
2020. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak úgynevezett nyelvstúdiók, ahol oktatóként dolgozhatsz (tehát nem tanárként). Feltétele a b2-es papír, illetve az alkalmassági teszten való átmenetel.
2020. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami az angolt illeti, olvass el pár száz regényt, hallgasd a BBC 4 politikai elemző műsorait, olvass rendszeresen angol napilapokat, olvasd a NatGeot, tedd le a Cambridge Proficiency nyelvvizsgát, annál erősebb nincs, akkor magadban biztos lehetsz. Egyfelől, mert a tanárnak készülő sok más dolgot is tanul, ami a tanársághoz kell. Hogy csak a lehető legkevésbé relevánsnak tűnőt említsem, megtanulja, hogy a védővezetőt igénylő laptop töltő dugót védőérintkezős aljzatba dugja. Persze, ez akkor hirtelen megszűnik legkevésbé releváns tudnivalónak lenni, ha a tanítványt jól megrázza az áram. :D
2020. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem lehetsz!


KÖTELEZŐ elvégezned egyetemi tanári szakod, anélkül gyakorlatilag senki vagy! A kutya se fog keresni, ha nincs tanári végzettséged és hiteltelen maradsz, tudhatsz te akárhogy angolul!


Mellesleg a helyedben elfelejteném a nyelvtanári munkát.

2020. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a törvény kötelez rá, úgyhogy ne legyél szerintem ennyire beizgulva!
2020. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!