Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közösségszervezés vagy média...

Közösségszervezés vagy média és kommunikáció szak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet gazdasági szakon de nem szeretem, nem érdekel és nehéznek érzem (főleg a matekos részét), ezért váltani fogok, de még nem döntöttem el, hogy melyiket szeretném jobban.


Melyik szakkal könnyebb az elhelyezkedés? Kommunikációnál nem feltétlen a médiában való elhelyezkedés érdekelne.


Örülnék ha valaki olyan tudna írni aki ezeken a szakokon tanul vagy végzett. A büfésszak és az egyéb hasonló megjegyzések nem érdekelnek, tavaly ezek miatt mentem gazdasági szakra de megbántam.



2020. febr. 6. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy biztos. A számítógépes programokhoz egyiknek sincs köze.
2020. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%

Én Közösségszervezésen tanulok, most fogok végezni. Én szerettem, vannak felnőttképzéssel, HR-rel, kultúrával kapcsolatos tantárgyak, végeztünk kutatásokat. Mindenféle képpen nézd meg a tantervet, vagy az órarendeket, hogy tényleg érdekel-e.

Két szakirány közül választhatsz: humánfejlesztő vagy kulturális közösségszervező - szerintem, ha gazdaságira jártál, jobban járnál a humánfejlesztővel, de ezt majd csak 3. félévben kell majd eldöntened.


Elhelyezkedési lehetőségek: Felnőttképzést - oktatást végző intézmények, bármilyen multinál (HR-esként, szervezőként, képzőként), rendezvényszervező cégeknél, művelődési házakban.

2020. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a választ, sokat segítettél! :)
2020. febr. 7. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

szia :)

az első egyetemi szak, ahová jelentkeztem, az a kereskedelem és marketing volt, de sajnos én is úgy éreztem, hogy az nem annyira az én utam, így újrafelvételiztem kommunikáció és médiatudomány alapszakra. ÉS ÉLETEM EGYIK LEGJOBB DÖNTÉSE VOLT! :)


A kommunikáció egyáltalán nem büfészak! Vagyis, aki a tanulás mellett nem csinál semmit (pl: szakmai gyakorlat) és csak a "csodát várja", az valóban ne számítson sok lehetőségre- de ez szerintem minden szaknál elmondható.


A tantárgyak és a szakirányok nagyon izgalmasak és érdekesek voltak, az egyetemi évek alatt pedig el tudtam helyezkedni egy kereskedelmi csatornánál gyakornokként, ahová később felvettek szerkesztőnek. Innen egy Reklám és PR ügynökséghez mentem, és eddig mindig 1,5 hónapon belül sikeresen el tudtam helyezkedni.


A közösségszervező szak is nagyon érdekesnek tűnik, szerintem abban is rengeteg lehetőség van.

2020. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a választ, végül másodiknak írtam be a kommunikációt :)
2020. márc. 8. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!