Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék pszichológus lenni....

Szeretnék pszichológus lenni. Mit kell tegyek?

Figyelt kérdés

Már lassan 5 éve érdekel a pszichológia.

Most 17 éves vagyok, tudom, nagyon korai kijelentenem, hogy én ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni a jövőben, mert komoly tanulás, elhatározás kell ehhez.

De rendkívűl érdekelnek a mentális problémák.

Annyi érdekes dolog derűl egy egyszerű beszélgetésből is néha.

A pszochológia tanár is nagyon szeretné, ha humán osztályba jelentkeznék, mert lenne tehetsegem hozzá, de reál osztályban vagyok, így nem tudom kamatoztatni,leéretségezni pszichológiából.

Mivel én is mentális "beteg" vagyok, így kiváltképp érdekel a téma.

Pszichológushoz is járok, aki többször is megemlíti, hogy jó pszichológus lehetne belőlem.

Az egész életem során imádtam az emberek megfigyelését, mert nagyon élveztem, ahogy a reakciójukból kiderűl, hogy valójában mit éreznek. De mások ezt nem vették észre.

Jelentkeztem egy önismereti "tanfolyamra" is, ami ingyenes.

Mivel szoc fóbiám van, erős hangulatingadozásaim is vannak, félek, hogy emiatt nem lehetek pszichológus.

De pont a lelki problémáim miatt vagyok elég empatikus szerintem.

Egy mentálisan "beteg" ember lehet pszichológus?



2020. febr. 8. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel én is mentális "beteg" vagyok, így kiváltképp érdekel a téma."


Akkor nem leszel.

2020. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de akkor sem tudom máshol elképzelni az életem.

Tudom, hogy nagyon befolyásolja az életemet a problémám, de egyben úgy érzem, hogyha nem lenne, akkor én sem lennék az aki vagyok most. Keményen dolgozom, hogy változtassak a helyzetemen.

2020. febr. 8. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, h. sokan járnak hasonló cipőben, mint te. Ergo tele van a pszichógia szak szenzitív, érzelmes, időnként kicsit furcsa, maguknak való emberekkel. Szóval ez ne tántorítson el. Javaslom a Terápia sorozatot!
2020. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A felvételi kritériumok:

[link]

2020. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel vizsgaidőszakban nem azt kérdezik, hogy milyen gondokkal küzdesz, így igen, van esélyed. De először a helyesírás, csak aztán a felsőoktatás.
2020. febr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az tud segíteni másoknak, aki önmaga erős, stabil és megoldotta a problémáit. Rengeteg bogaras, önmagát gyógyítani akaró ember ül pszichológián. Majdnem olyan, mint a zárt osztály. A kérdés csak az, hogy hol marad a felelősségvállalás részükről? Ha nincs kezem, nem tanítok másokat rajzolni vele, ha nem tudok úszni, nem tanítok másokat úszni... de nem baj, menj csak. Számtalan kövér dietetikust és szingli kapcsolatszakértőt látni manapság. Elfér a lelkibeteg pszichológus is.
2020. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lilyen hercegnő válasza:
50%
Először mit tegyél..vizsgálj meg engem! Önként jelentkezem. Diagnosztikai kihívás vagyok. Próbálj meg diagnosztizálni, aztán elmondom, hogy sikerült e vagy nem. Az orvosomtól 7(!) diagnózist kaptam
2020. febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet ezt viccnek felfogni, kedves utolsó, de amit most tettél, az konkrétan komoly kockázat. Szerinted vak vezet világtalant az vezet valahova? Ha suicid vagy, akkor meg is lesz az első élménye a kérdezőnek, amikor felkeresi a rendőrség, mit is csinált veled pontosan.
2020. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!