Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme így infóból...

Van értelme így infóból középszinten érettségizni?

Figyelt kérdés
Matekból és fizikából emelt szinten fogok jövőre. Nem tudom, hogy hová szeretnék menni továbbtanulni, csak azt, hogy műszaki irányba. Így van értelme idén előrehozott érettségit csinálni középszinten infóból?

2020. febr. 8. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy szeretnél egy fizika emeltet és ezt elfogadják felvételinél is (műszaki szakoknál ez sanszos, de azért nézz utána), akkor igazából nincsen szükség az infó középre. 5 tárgy kell, ebből egy a választott és ez lehet a fizika emelt. Ha mellette még van egy plusz középszintű infód, akkor az nem számítana.
2020. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk, ha informatikára akarsz menni akkor egy informatika emelt érettségi 1000x könnyebb, mint egy fizika. :).
2020. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt matek és fizika bőven elég a felvételihez (sőt, ha műszaki területre mész, akkor erősen ajánlott, nem feltétlen a pontok, hanem a tudás miatt). A középszintű infó ebből a szempontból totál felesleges, de bajod nem lehet belőle.


Túl sok felkészülést gondolom nem igényel, cserébe szerzel némi vizsgarutint, és ha bármi közbejön (pl. az iskola egyetlen fizikatanára megnyeri az ötöst és dobbant Balira, a helyére meg nem találnak senkit), akkor is van talonban egy középszintűd. Némi időt viszont rá kell szánnod, azt te tudod felmérni, mennyire fér bele - semmiképp ne a matek és a fizika elől vedd el az időt!

2020. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:
Van! Ahogy előttem is elmondták, semmi bajod nem lehet belőle, akár jól is jöhet, nem sokat kell rá készülni. Két bónusz: Ha elérsz bizonyos százalékot, kapsz ECDL bizonyítványt, illetve a vizsga napján nem kell bemenned órákra!
2020. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha felvételi követelmény. Akkor potya 100% mindenkinek, aki tud office-ot használni.
2020. febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos. Én infóból érettségiztem középszinten, 96 pontos lett az írásbelim. Amit akkor megtanultam, azóta is tudom és használom is, nem úgy mint más vizsgánál hogy 2 nap múlva elfelejtem. Most már szinte minden munkahelyen alap a Word, Excel, nekem az egyetemen a legtöbb beadandómhoz is kell.
2020. febr. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit a többiek elmondtak, az mind igaz, csak annyit tennék hozzá, hogy vizsgarutin szempontjából hasznos. Ha leteszed, akkor jövőre már nem fogsz ilyeneken izgulni, hogy mi történik egy érettségin meg hányan vannak a teremben meg a többi, amit itt kérdezgetni szoktak. Magát a vizsgaszituációban való összeszedett felelést is gyakorolhatod, ami az egyetemen is hasznos lesz.
2020. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!