Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti jelentkeznétek a helyemben...

Ti jelentkeznétek a helyemben egyetemre?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: most nyáron fogok végezni egy alapképzéssel, de még egyáltalán nem vagyok benne biztos, mit szeretnék kezdeni magammal. Van néhány másik képzés, amelyek érdekelnének, viszont az is lehet, hogy inkább elmennék dolgozni. Remélhetőleg ez le fog bennem tisztázódni, mire lediplomázok, viszont ugye jelentkezni most kell. Szerintetek problémás lenne, ha azért, hogy bebiztosítsam magam erre az esetre is, jelentkeznék azokra a szakokra, amik érdekelnek? Utólag esetleg tudnám még törölni a jelentkezést, ha mégis a munka mellett döntök? Csak hogy ne vegyem el más elől a helyet azzal, hogy mégsem iratkozok be.
2020. febr. 8. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, lehet törölni szakokat egyszeri alkalommal nyáron. Amikor a sorrendmódosítás is van.
2020. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Jelentkezhetsz, ha felvesznek akkor maximum nem iratkozol be. Neked hátrányod ebből nem származik, maximum annyi, hogy a helyedre lehet mást vettek volna fel. De hát.. ért volna el több pontot. :)


Bár én inkább keresnék valami munkát, elkezdenék dolgozni és maximum rá 1 évre jelentkeznél másik szakra, levelezőként.

2020. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%

Egy második diploma nagy befektetés. Nem feltétlenül anyagilag, hos3lehet rá állami kereted, hanem idő és szakma szempontból. Csak olyat végezz el azonnal a másik után, amiben biztos vagy és abban is, hogy abban fogsz elhelyezkedni később.


Később is lesz rá alkalmad, ha úgy alakul.

2020. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudni kellene a tanácsadáshoz, hogy mi az alapdiplomád, mit szeretnél dolgozni, és milyen szakra szeretnél jelentkezni.
2020. febr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Azt gondolom, hogy teljesen lényegtelen számunkra, mi az alap diplomája, mert ez az ő élete, és hogy mit tanul, és hogyan dönt, rá tartozik. Másokra (a világon más emberekre) nem kell ilyen szinten gondolni, hogy lefoglalod a helyet. Nem érdekes, megoldják, akkor is, ha nem iratkozol be végül. Van pótfelvételi eljárás, stb. Ha szeretnéd, biztosítsd be magad, és még beiratkozáskor is eldöntheted, mész-e vagy sem.
2020. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

"Azt gondolom, hogy teljesen lényegtelen számunkra, mi az alap diplomája,"

Számunkra igen, de ha értelmes tanácsot szeretne kapni, akkor jó lenne, ha ezt az információt megosztaná, mert enélkül nehéz bármi értelmeset is mondani.


"mert ez az ő élete, és hogy mit tanul, és hogyan dönt, rá tartozik."

Ez igaz, viszont ő kér itt tanácsot, idézem: "ti jelentkeznétek a helyemben egyetemre?" – és ahhoz, hogy erre a kérdésére válaszolni tudjak, tudnom kell, milyen szakról beszélünk.


"Másokra (a világon más emberekre) nem kell ilyen szinten gondolni, hogy lefoglalod a helyet."

Ezzel matematikailag értek csak egyet, erkölcsileg nem. Matematikailag azért, mert a "helylefoglalás" mint műfaj csak abban az esetben játszik, ha nagyon kevés jelentkező van (tehát mondjuk a ponthatárt pont úgy húzzák meg, hogy egyetlen 1 ember esik az alsó határra, és emiatt ha a Kérdező nem jelentkezne, akkor a következő ember is beférne a keretbe); de nagyobb létszámú szakokon ahol mondjuk 14 ember van az alsó határon, nem oszt nem szoroz, hogy eggyel több vagy kevesebb felvett van-e, mert ettől nem módosul a pontszám.

Erkölcsileg azonban nem értek egyet veled, szerintem is jogos, hogy ne vegye el a helyet olyantól, aki viszont járni szeretne.

2020. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nyárig még meggondolhatod magad 100x, lesz lehetőséged változtatni a sorrenden vagy törölni is a jelentkezést. Viszont megmondom őszintén, hogy engem sem érdekelt soha az, hogy most elveszem-e valakitől a helyet vagy sem, ez csúnyán hangzik vagy sem, de nem az én bajom.
2020. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!