Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulnak egy ilyen iskoláb...

Mit tanulnak egy ilyen iskolában? Fontos!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy az álabbi 3 középiskolában mit tanulnak, és milyen munkákat lehet utánuk kapni?

Építőipari

Elektrotechnikai

Gépipari

Illetve, hogy melyikbe éri meg menni / ti melyiket választanátok?



2020. febr. 10. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amelyik érdekel. Ha az építőipar, akkor az elsőt, ha a villamossági dolgok, akkor a másodikat, ha a gépek, akkor a harmadikat.
2020. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azt valaszd amelyiket szivesen tanulnad
2020. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt fogom, csak mások véleményére is kíváncsi vagyok :)
2020. febr. 10. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 miert? nem ismerunk teged, nem tudjuk mi erdekel, miben vagy jo. tehat a kerdesed teljesen felesleges.

ha arra vagy kivancsi, melyikkel lehet a legjobban boldogulni: mindegyikkel, attol fugg, mennyire vagy ugyes.

2020. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Iskolától függ, hogy hol és milyen képzések vannak. Én építőipariba járok estin, nálunk van burkoló, kőműves, magasépítőtechnikus, mélyépítőtechnikus, ács, festő, lakatos és kőfaragó. Viszont van még sok építőipari suli ahol van kb kőműves, festő, lakatos, hegesztő és ennyi.

A környéken van elektrotechnikai suli is. Van informatika szak és erőáramú elektrotechnikus. Ennyi.

Én az építőipar szerelmese vagyok, szóval nekem nem volt kérdés mit tanulok érettségi után. Egyébként is dolgoztam már benne, szóval tudtam, hogy menni fog.

Oda menj ahol van olyan szakma ami téged érdekel. És nem a fizetés érdekel, nem a szüleid nyomják, nem a testvéred és nem a haver akar oda menni, hanem Téged érdekel és úgy érzed, hogy szívesen csinálnád.

2020. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túlságosan tág a kérdésed. Attól is függ, hogy érettségit adó vagy szakmát adó osztályba jelentkezel.

Ha érettségizni akarsz, akkor technikumba fogsz járni, amely 4+1 éves képzés. A szakmai tárgyak fognak dominálni (anyagismeret, műszaki rajz, technológia, mechanika/villamosság/elektrotechnika stb.), de bőségesen lesz matek, magyar, töri stb is.

Ha szakmára jelentkezel, akkor a 3 éves képzés főleg szakmai lesz (elmélet, gyakorlat) de azért lesz magyar, matek és töri is.

Nyelvi képzés is mindkét iskolatípusban van, de nem azonos szinten. A szakmások főleg szakmai angolt/németet tanulnak.

Választanod neked kell, nem teszi (teheti) meg ezt helyetted senki.

2020. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!