Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak töri érettségi...

Hogyan tanuljak töri érettségire, hogy az 5-ös legyen?

Figyelt kérdés
Mindig is jó voltam belőle,viszont mivel a továbbtanuláshoz nem kell,ezért ez idáig nem nagyon foglalkoztam vele,de ettől függetlenül legalább 80-85%-ra meg akarom írni.Az a probléma,hogy nem nagyon tudom,hogy a tételek mennyi részét teszik ki az írásbelinek,az elejétől átismételni abszolút nincs kedvem meg időm sem nagyon.Valami jó tipp,javaslat?A tételek kb mennyi részét teszik ki az írásbelinek?

2020. febr. 11. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A tételek középszinten tanáronként változóak. Ha kidolgozod illetve megtanulod őket, akkor az csak a szóbelire készíthet fel 100%-ban. Az írásbeli központosított, tehát minden diák ugyan azt a dolgozatot írja. Tekintve, hogy a tanáraid sem tudják mi lesz pontosan az írásbeli feladatsor, nem lehet megmondani, hogy csak a tételek bemagolásával mennyire tudsz felkészülni.


Én 5 éve érettségiztem, így telt a felkészülés:

Először is fontos, hogy a tanáraid legkésőbb február végéig meg kell adják a tételeket. Mi előre összebeszéltünk az osztálytársaimmal, hogy közösen fogjuk kidolgozni őket. Itt nyilván több különböző csoport lett, hisz mindenkinek más-más szóbelije volt. Összeálltak a “közepes törisek” ”emelt bioszosok” stb... és felosztották a tételeket egymás között. A kidolgozott tételeket feltöltöttük egy közös oldalra és voálá lehetett csemegézni. Itt egyébként fontos megjegyeznem, hogy nem szerencsés link emberekkel közösködni, nem egy tételt kellett újraírnunk, mert az illetőtől csak ctrl c+ ctrl w-re tellett a wikipediaról. (Szerencsére azért nem ez volt a jellemző)

Szóval, ha összeállsz megbízható emberekkel, a tételkidolgozást le lehet rövidíteni. Nekem ezzel a módszerrel áprilisra megvolt az összes tételem (méghozzá pontos, kidolgozott, ez nagyon fontos!!!)és nem váltam zombivá tőle. Tantárgyanként min. 20 tételed van ugye és minimum 4 szóbelid, szóval ez min. 80 db tételt jelent. Ha egy tételnek a kidolgozására szánsz fél órát, akkor legalább Σ 40 órádba telik minden tételt egyedül elkészíteni. Ez elég sok energiádba telik. Ráadásul esetenként fölösleges energiádba, hiszen te ezeket már (elvileg:) ) mind tanultad. Ha pedig tudod mi fán terem a dió, akkor néhány olvasás és be is seggeltél egy tételt.

Ezenkívül én megoldottam korábbi érettségi feladatsorokat gyakorlásképpen. De ilyet valószínűleg órákon is fogtok csinálni. Ha pedig még van energiád, akkor lehet olvasgatni a tankönyvet is, sokan éltek ezzel a módszerrel is.

Személyesen csak annyit tanácsolnék, hogy ne görcsölj rá a dologra, ha 4 évig jó jegyeket szereztél akkor az érettségi is menni fog egy kis felkészüléssel.


Funfact: pont a töritanárunk volt az, aki amikor megtudta, hogy készen vannak a tételek, ráadásul mindenki számára elérhető az osztályban, bejelentette, hogy az érettségi szünet előtti utolsó 2 órán csak felelni fogunk. Igen, csak az érettségi tételekből. Igen, húzol, mint érettségin. Igen, arrafelé kerekedik a jegyed, ahogy sikerül. Nem, nem biztos, hogy te is sorra kerülsz. De lehet!:D

Volt remegés rendesen, nem a történelem volt az osztály kedvence. De 93% lett az érettségim, szóval egy sz_ros gatyát simán megért a dolog.

2020. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!