Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola váltás hogy müködik?

Középiskola váltás hogy müködik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9-edikbe járok de egyeltalán nem tetszik a szak amire járok és az iskola se tetszik utálok ide járni és egyeltalán nem a tanulás miatt a közösség meg a szakma miatt. Egy iskolaváltás hogy müködik? Természetesen szüleim bele egyeztek de hogy kell átiratkozni? Csak szeptembertől fogok költözés miatt meg amúgyse szeretnék bekerülni most egy idegen osztályba. Hogy kell átmenni új suliba?

2020. febr. 11. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel kell hívni a választott iskola titkárságát, ők megmondják, mit kell tenned. Valószínűleg be fog hívni az igazgató egy személyes beszélgetésre.
2020. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmész a másik iskolába, megkérdezed, át tudnak venni vagy nem. Ha igen, papírjaidat átviszed az újba.


Nekem így nézett ki. Illetve kissé cifrábban, mert az általános iskolai papírjaim váltáskor már nem voltak meg, költözés miatt. Az átiratkozás része annyiból állt, hogy az igazgatónővel beszéltem, illetve beszéltünk apámmal, mert ugye nem voltam még 18, kellett a szülő. Mondta, hogy igen, felvesz, és előre sok sikert kívánt, mert nem egyszerű az osztály (azóta 4 ember kivételével + én, mindenki kibukott vagy elment).


18/l

2020. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szüleid felhívják a kiválasztott sulit. Ha a szak nem tetszik akkor újra kellett volna felvételzned (amit gondolom elmulasztottál) mivel jelenleg kilencedikes vagy.

Az iskolák jellemzően fullra feltöltik a kilencedik évfolyamot így a két szép szemedért nem hiszem hogy átvennének az elit gimik. Próbálkozhatsz gyengébb gimikben vagy szakgimikben ahol gyerekhiány van.

Javaslom, hogy a leendő lakhelyeden már most nézelődj a sulik között. Valamint készülj fel arra, hogy az általad kinézett suli simán elutasíthat indoklás nélkül.

2020. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!