Az SZTE kereskedelem és marketing szakáról tapasztalatok? A tananyag túlnyomó részt képzi a matek?

Figyelt kérdés
És a matematikában mely témaköröket veszitek? Gondolok itt olyanra, hogy valószínűség-számítás, kombinatorika, stb. Ha középiskolában 3-a voltam matekból, megéri erre a szakra menni?

2020. febr. 13. 13:43
 1/5 A kérdező kommentje:

részét*

3-as*

2020. febr. 13. 13:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A tantervet itt láthatod.


Véleményem szerint az egyetemen tanulás nincs szoros kapcsolatban a középiskolai eredményekkel. Ha az érettségin eléred a felvételhez szükséges pontszámot, akkor megérheti az ezen a szakon való tanulás.

2020. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A középiskolai eredményemet azért írtam le, mert a tudásom szintjét szerettem volna "szemléltetni". Ha 3-asra megy a matek, attól mehet jól ott is? Vagy nem éri meg?

A tantervet láttam már, köszönöm.

2020. febr. 14. 13:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül ment a zöld kéz! :)
2020. febr. 14. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolod ezen a szakon a tanulást, akkor - szerintem - azt kéne tenned, hogy az érettségi vizsgád után, alapozásként megtanulod azt, amit az emelt szintű érettségi vizsgán kell tudni analízisből és valószínűségszámításból.

Az egyetemen pedig - attól eltérően, ami ott általában szokásos - folyamatosan tanulsz, együtt haladsz az előadások anyagával. Ekkor - szerintem - nem lehet probléma.

2020. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!