Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ezekkel a tulajdon...

Szerintetek ezekkel a tulajdonságokkal melyik szakra menjek tovább?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, szorgalmas, magolós típus, imádok tervezni bármit,imádok angolul beszélni, szeretek előadásokat tartani a suliban.

2020. febr. 14. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahol sokat kell magolni, az talán a jog, viszont ott sem csak be kell magolnod, hanem értelmezni, és a legtöbb szak ilyen. Az angolhoz az anglisztika áll a legközelebb, de ott nem csak a nyelvel foglalkozol, hanem irodalommal, törivel, kultúrával stb. Az változó, hogy milyen gyakran kell előadást tartani, leginkább a tanár határozza meg, olyan is lehet, hogy egyik tanár egyik órán kéri, egy másik pedig ugyanazon az órán nem. Esetleg van olyan tárgy, ami kifejezetten érdekel? Abból egyszerűbb kiindulni.
2020. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Jogra mehetsz. Ott magolni kell, előadásokat tartani, az angol se hátrány.
2020. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Annyira jó, hogy olyanok akik még egy jogi egyetem épületében sem jártak mindenféle szóbeszéd alapján ajanlgatjak a jogot. A jog nemcsak magolas. Mivel tulkepzes van kifejezetten nem ajanlom mindenkinek és még a városi legendáktol eltérően annak sem ajánlom aki buta a matekhoz kivéve ha nagyon keserves 5-8 évet szeretne eltolteni a felsőoktatásban. Én a kerdezonek valamelyik gazdasagi alapképzést ajánlanám pld a nemzetközi gazdalkodast.
2020. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Persze. Érteni kell. De amikor fejből kell tudnod az egész tv.-t akkor az csak magolassal oldható vagy. Ugyanúgy ahogy orvosin is rengeteg dolgot csak magolással tanulhatsz meg.


Egy mérnöki képzésen sose kell magolni. Ha valakinek magolnia kellene ott az mérnöknek nem való.


Tetszik érteni?

2020. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
21 éve végeztem a jogon természetesen van szakvizsgam es persze gyakorlatom is szóval elhiheted nekem, hogy a magolas az nagyon kevés még az egyetemen is. Ha valaki csak azért választja a jogot mert jó a memóriaja akkor az hatalmasat fog csalódni a való vilagban.
2020. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jogot én sem ajánlanám!

Sokat kell memorizálni mint orvosin, de totál nem éri meg akkora túljelentkezés meg túlképzés van jogászokból, nem könnyű boldogulni vele mint 10-20 éve és ez csak rosszabb lesz...A gazdasági, pénzügyi vonal ezerszer jobb!


Egy jogász

2020. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kamionos leszek!!
2020. ápr. 22. 14:06
 8/8 anonim válasza:
100%
Komolyan kamionos leszel?
2020. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!