Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági informatikus szak...

Gazdasági informatikus szak mennyire kifizetődő?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy ez csak egy "büfészak" bár ezzel nem értek egyet

12.-es vagyok és 1 nap van a jelentekzés véglegesítéséig

Ez a szak és a pénzügy és számvitel között vacillálok

Informatik a középszintű fakultációra járok és azóta érdekel az infó

Különösebb jártasságom nincs e téren de a szorgalmam meg van

Ezért nem tudok dönteni

Szóba jött még hogy nyáron elmegyek tanárhoz de azt sem tudom hogy infóból erre a szakra pontosabban mi kell



2020. febr. 14. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki szerint ez büfé, annak 0 rálátása van az IT üzleti oldalára.
2020. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(Főleg) ezen az oldalon informatika = programozás. Na ez nagyon nincs így. Egyáltalán nem büfészak ha érdekel a téma nyugodtan kezdj bele. A tantervet megkeresheted és láthatod hogy mik lesznek mik kellenek nagyjából.
2020. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen oke szak
2020. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"azt sem tudom hogy infóból erre a szakra pontosabban mi kell"


Attól függ melyik egyetemre mész. Óbudain az info része hangsúlyosabb, BGE-n és Corvinuson a gazdaság. Matek mindenhova kell, szóval nyugodtan elkezdhetsz megtanulni integrálni, deriválni, mert eléggé kelleni fog Analízisből.


Általánosságban ez a szak tényleg nem büfé. Bár elsőre nagyon úgy tűnt nekem. Én 1 évet jártam OE gazdinfora, de átjöttem mérnökinfóra, mert nem feküdtek a gazdasági dolgok (de csak az én személyés preferenciáim miatt). A szak jó, bár elég gagyi szerintem, hogy behajigálták másik gazdasági szakok tárgyait az infós tantervbe, azt jóvanazúgy. Semmi átfedés nincs a gazdasági tárgyak és az infós tárgyak között. Pedig először azt gondolhatná az ember, hogy az informatika gazdasági dolgait tanulgatod majd (kiterjesztve pl programozásra is), aztán rohadtul nem. Legalábbis az OE-n nem. Ha inkább infós akarsz lenni, akkor ne BGE-re vagy BCE-re menj, hanem olyan egyetemre, ahol párhuzamosan fut a szak mérnökinfóval vagy proginfóval. Gazdasági vonatkozásában nem tudon, milyenek az elhelyezkedés lehetőségei, én megmaradtam az info-s vonalnál.

2020. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat:)

Elsősorban a Debreceni Egyetembre szeretnék menni

Szóval ha valakinek van tapasztalata és megosztaná velem azt megköszönném

2020. febr. 15. 00:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom hogy ne gyere a DE-re, se gazdinfóra (mert több ismerőstől hallom, hogy csak egy nagy szívás az egész), se pénzügy számvitelre (saját tapasztalat).
2020. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem egy túl keresett szakma a gazdinfo. Vagy pénzügy-számvitel, vagy informatika szak.
2020. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!