Orvosisok! Hogyan lenne célszerű tovább csinálnom?

Figyelt kérdés

I. éves vagyok, lement az első vizsgaidőszakom, sajnos fizikából megbuktam. Vizsgakurzusra szerettem volna felvenni, de kiderült, hogy nem indítanak vizsgakurzust, így csak ősszel tudom felvenni újra. A baj az, hogy így most májusban orvosi fizika II.-ből sem vizsgázhatok, és ha ez nincs meg, akkor jövőre nem tudom felvenni az élettant, csak az anatot meg a biokémiát a nagyobb tárgyak közül, és az élettan az külön kimaradna egy évre. A jövő 2 félév kreditmennyiségével még nem is lenne problémám, viszont arra az évre amelyikre csak az élettan marad, úgy jó lenne ha mivel az Élettan I. 8 kredit, az élettan II. pedig 10 kredit, ha mellé még mindenféle kötvált meg szabvált vennék fel? Egy félévben legalább 18 kreditet kell gyűjtenünk, hogy ne rakjanak át fizetősre. Most mihez kezdjek? A többiből 5-re vizsgáztam, nem akarnék passziváltatni.


18/L



2020. febr. 15. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem látom át teljesen, de ha jól értem, valószínűleg csúszol egy évet (legalább is SOTE-n ez így tuti csúszás volt 6 éve). Először is megnézném, hogy a te egyetemeden a tárgyfelvételi követelmények alapján mindenképpen csúszol-e. Ha igen, a csúszásnál a legnagyobb veszély, hogy nem tervezed el rendesen, és valahol nem fog kijönni a kötelező kreditszám. Rajzold fel a lehetőségeidet szemeszterekre lebontva egészen addig, míg már teljesen együtt fogsz haladni az alattad lévő évfolyam mintatantervével. Számold ki, hogy melyik forgatókönyvnél mennyire közelíted meg a kötelező kreditszámot. Sehol ne centizd ki, számold úgy, hogy sikertelen vizsgánál is nehezen csússz alá, mert nagy stressz egy vizsgára úgy elmenni, hogy ha nem sikerül, átkerülsz költségtérítésesre.

Ne akarj mindenáron aktív maradni végig:

- a kötelező kreditek az utolsó 2 aktív félévre vonatkoznak (legalább is SOTE-n), így passzív esetén eggyel kevesebb félévre kell elosztanod a krediteket, kevésbé veszélyes az átsorolás.

- Átsorolás csak nyáron van és csak abban az esetben fenyeget, ha tavaszi szemeszterben aktív voltál, bármennyi kredited is volt (legalább is SOTE-n). Ezzel is érdemes taktikázni.

- passzív alatt spórolhatsz a lakhatással, ha nem otthon élsz, illetve csinálhatsz mást (utazás, jogsi otthon, más tanfolyam...).


Ha nem mindenképpen csúszol, tudd meg, hogy él-e az a szabály, hogy csak aktív hallgatókat sorolnak át, mert ha nem, akkor egy nagyon túlvállalt tervvel sokkal rosszabb helyzetbe hozhatod magad.


Mindenképpen TERVEZZ ELŐRE egészen a mintatervre visszatérésig!!! Minden ismerősöm, akit átsoroltak szemeszterről szemeszterre tervezett csak, és akkor jött rá, hogy bebukta, amikor már semmit nem lehetett tenni.


ÍRJ LISTÁT a kérdéseidről és keresd fel a tanulmányi osztályt/dékáni hivatalt az aktuális szabályokkal kapcsolatban (ne hagyatkozz ismerősre, mert lehet, hogy elavult szabályokat ismer. Tanuja voltam olyannak (másik intézmény), ahol HÖK-ös válasza alapján passziváltatott ismerősöm. Az információ évekkel ezelőtt megváltozott, és simán folytathatta volna a tanulmányait)


Ha valami nem világos, segíthetek amennyire tudok. Írj privátban nyugodtan.

2020. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Garantáltan csúszol majd, és egyáltalán nem biztos, hogy az anattal bikémmel tudsz majd tovább haladni végig, mert szerintem épülnek egymásra egy idő után, és az élettanod ott nem lesz meg, akkor nem fogsz tudni mindent felvenni azon kívül.

Az emberek ilyenkor általában az őszi féléven aktívak és minél több szabvál/kötvál tárgyat vesznek fel, majd tavasszal passzíváltatnak, hogy aztán ősszel megint az alattuk lévő évfolyammal együtt folytathassanak mindent.

Beszélj felsőbb évesekkel (lehetőleg max harmad-negyed évesekkel), biztos volt valaki hasonló helyzetben, tud segíteni.

Egyébként megkérdezhetem, hogyha minden másod 5ös lett, hogy nem sikerült ebből átmenni? Csak egyszer mentél belőle és annyiban hagytad? Vagy megpróbáltad azért többször is?

Egyébként dékáni méltányosságival szerintem még így is mehettél volna cv-re, de persze mostmár mindegy...

2020. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!