Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó választás lehet a gyógyszer...

Jó választás lehet a gyógyszerészet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kémiát és a biológiát is, 2019 szeptemberében elkezdtem az orvosit, viszont hamar rájöttem, hogy ez nem az én utam és a gyógyításnak nem ez a része érdekel. Szerintetek manapság megéri gyógyszerésznek tanulni? Milyenek a végzés utáni kilátások?

2020. febr. 16. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelműen megéri, bizonyos dolgokban előnyösebb is, mint az orvosi. Jobb kezdőfizetés, egy évvel kevesebb, végzés után nem kötelező a továbbképzés/rezideskedés, azaz önállóbb vagy.

Viszont a kémia kemény és tömény.

2020. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, 1-es! Te magad is gytk-s vagy?
2020. febr. 16. 12:38
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Nem tudom, melyik egyetemen vagy most orvosin, én a sotéról tudok véleményt írni. Ott a gytk-n nagyobb volt a szórás első évben, mint az orvosin.

Úgy veszem észre, hogy ha túléled az első éves szívatásokat, és van feneked megtanulni a rengeteg kémiát, akkor hajrá. Nekem is volt 2 csoporttársam, akik az orvosiról jöttek át, és itt jobban érzik magukat. Mások meg pont fordítva vannak, szóval emberfüggő ez is.

2020. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Gyógyszerész ismerőseim vért izzadtak 5 év alatt, de végzés után a mennyország kapui nyíltak meg nekik, több nagyvárosban, köztük BPen szolgálati lakásként új építésű lakóparkokban kaptak otthont, mellé 300-350+ nettó fizetést(vidéken is, sőt, ott állítólag jobb a fizetésük). Bárhova az országba mehettek, tárt kapukkal várták őket.
2020. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Szia, én Debrecenben jarok a Gytk-ra. A gyógyszerész diplomával sok fele el tudsz helyezkedni. Mehetsz patikába, klinikai gyógyszerésznek, iparba, kutatni, orvoslátogatónak stb.
2020. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Odáig rendben van, hogy nagyon szereted a kémiát és a biológiát. Kémiát annyit, hogy meg is útálod, bioszt...hát az semmi a kémiákhoz képest.

Ami utána jön, az más tészta. Szerintem iszonyatos csalódás, rengeteg megcsömörlött gyógyszerésszel. Nem ezt várták, nem jó a közeg, nem jó a munka, semmi megbecsülés, semmi eredmény, semmi érdem.

Ha az a cél, hogy legyen munkahelyed, akkor hajrá.

2020. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

"Kémiát annyit, hogy meg is útálod"

Akkor valószínűleg addig sem ez volt az igazi szívvágyatok, csak azt hittétek. Megcsömörlött csalódott gyógyszerészek? Akkor tesség szakmát váltani, ahol nem kell ennyire kenni vágni mindent ami van, de mégis van benne kémia. És miért ne lenne megbecsült? Igen, nos van akinek nem a vágyálma hogy álljon 8 órában a gyógszertárban és betegeket szolgáljon ki, meg néha kavargasson hátul. De sok más mindent is lehet vele csinálni, nem csak ez van. De van aki ezt is szereti. Egy banki alkalmazott élete miben más? Ő ül 8 órában és ugyanúgy kiszolgál másokat, ott még több buta emberrel találkozhat.

2020. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%

Nem akarlak elkeseríteni és lehet, hogy nincs is igazam, de szerintem Magyarországon a gyógyszerész képzés nagyon a béka feneke alatt van...

Elhelyezkedni sem könnyű vele, a jó állásokért hatalmas a harc.

Plázában, egy patikába könnyen felvesznek, de ott állhatsz napi 10 órát 200 nettóért.

És szakmailag egy elég nagy nulla ez a karrier...

Egyáltalán nem indokolt ezért 5 évet tanulni.


Kutatni itthon nem tudsz, mert itthon nem létezik valódi kutatás a gyógyszerészetben...

Külföldre meg nem biztos, hogy felvesznek, mert egyáltalán nem megbecsült ott a magyar GYTK diploma.


Doktori cím ide, vagy oda, ez csak foglalkoztatád doktori és itthon semmi presztizse...


Angliában vagy Németországban nincs is ilyen.


Svájcban több féle gyógyszerészeti szak van, van egy külön "gyógyszertár tudós" ami csak 3 éves...

De a legtöbb országban nem is osztatlan amúgy a gyógyszerészet sem.


Nézd meg például az ilyen kiégett Gödényeket, akik orvosilag cáfolható bullshittekkel próbálják rásózni az emberekre az eszméletlen mennyiségű C-vitamint és táplálékkiegészítőt a megélhetésért:

[link]


Ilyen akarsz lenni?



Amúgy "elkezdtem az orvosit, viszont hamar rájöttem, hogy ez nem az én utam" ez nem túl őszinte, de nem azt mondom, hogy füllentessz, hanem hogy magad sem látod be, de Te is azért gondolkozol ezen (mint mindenki aki ÁOKról ment át GYTKra), mert az orvosi nehéznek bizonyult számodra... "és a gyógyításnak nem ez a része érdekel."

Hát tudod, a gyógyszerészet nem a gyógyításról szól, hanem az üzletről...

Ha mindenképpen ez érdekel, akkor én külföldöt ajánlom, vagy vegyészmérnöki alapot itthon és MSc-t, esetleg PhD-t külföldön.

2020. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem volt nehéz számomra az orvosi, legalábbis az első félév úgy gondolom, nem a legvészesebb, és jó eredményekkel teljesítettem, viszont teljesen úgy éreztem, hogy hiányzik a kémia az életemből, hogy az volt az a tárgy, amit a legszívesebben tanultam, és amiből a legjobb eredményeket értem el. Nem értem, hogy miért kell egyből belemenni abba, hogy én milyen lehetek, meg miről nem vagyok őszinte, csak annyi volt a kérdés, főleg gytk-sokhoz vagy már végzett gyógyszerészekhez, hogy milyen az egyetem és utána a szakma.:D
2020. febr. 20. 18:45
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintetek hányan fogják elismerni, hogy megbánták, miután 5 év elment az életükből a szakra?

10/1.

2020. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!