Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a gyorstalpalón...

Mi a különbség a gyorstalpalón végzett programozó, és az egyetemen végzett programozó között?

Figyelt kérdés

Néztem az egyetemi tanrendeket, ott kb. 4-5 félév programozás van, a többi nagyon sok tárgy mellett.


Ezeken a bootcampeken meg 4-5 hónap alatt felkészítenek, legalábbis ezt ígérik.


Az utóbbi azt mondja, hogy felesleges éveket eltölteni, sok a tölteléktárgy, nem tudsz a programnyelvre fókuszálni.


Ha vennénk x most kezdett bootcampes embert, és x egyetemen most kezdett embert, akkor 5-8-10-15 év múlva ki hol lenne? Mennyit keresne? Tudása mekkora lenne?


2020. febr. 17. 18:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyetemen végzett leogramozó között értem a mérnök, programtervező, és gazd - informatikust.
2020. febr. 17. 18:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetemet végzett ember tudja használni a google-t.

Aki nem végzi el, az megkérdezi ezt a gyik-en ahelyett, hogy beírná a google-be és elolvasná a felugró találatokat:)

2020. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetemet végzett ember elméletből jobb, és jobban tud önállóan tanulni. Nem annyira egy programnyelvre összpontosít, de lehet ideje arra, hogy gyakoroljon néhányat, illetve az egyetemen néhány olyan programnyelvet is tanítanak, melyeknek csak közvetve veheti hasznát.

A botcampes sokkal többet tanul a gyakorlatból, de elméletből nem olyan jó.

2020. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem lehet nem annyira naprakész tudást nyújt, mint a gyorstalpaló, amely a piac igényeire épít. Viszont az elméleti háttérből, a lexikológiai tudásból az egyetem komplexebb műveltséget ad.
2020. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyetem ad olyan tudást amire változó körülmények között is építeni lehet, továbbképezhető-átképezhető maradsz, valódi szakember vagy.


A gyorstalpalók a jelenlegi munkaerőpiaci igények kielégítésére képeznek ki, mint egy betanított munkás esetén. Arra nem építhető semmi, de pillanatnyilag hasznos ismereteket nyújt, amik hamar elavulnak.

2020. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!