Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőfokú végzettség valóban...

Felsőfokú végzettség valóban kiváltja a kötelező emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés
Idén szeptembertől csak az vehető fel főiskolára, egyetemre alapképzésre, osztatlan és mesterszakra, akinek van min. 1 emelt szintű érettségije. Valamint ez kiváltható, ha valaki korábban már szerzett felsőfokú végzettséget adó oklevelet (=diplomát). Van aki erre alapozott, és így jelentkezett idén felsőoktatási intézménybe? Nekem nincs emelt szintű érettségim, én még sok-sok évvel ezelőtt végeztem, viszont van BSc diplomám, és most szeretnék egy újabb alapszakra jelentkezni 2021-ben. Nekem akkor ezek szerint nem is kell emelteznem?

2020. febr. 17. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2020. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell. Két módon lehet bejutni egyetemre: 1.tanulmányi pontok/érettségi pontok

2.korábban szerezett diploma

Ha az utóbbi érvényes rád, akkor nem számítanak a gimis eredmények. A diplomád jegye alapján számolnak majd pontot.

2020. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, mert általánosságban ez így igaz, de ez mégsem igaz minden szakra. Pl. én a korábbi diplomámhoz nem kapcsolódó szakra jelentkeztem, és nem számítottak pontot diplomából, újra kellett érettségiznem (mert még a hagyományos rendszerben érettségiztem, így akkor hiába írtam két központi felvételit, azok is csak középnek számítottak). Adott szakon érdeklődj!
2020. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!