Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészet, vegyészet...

Gyógyszerészet, vegyészet vagy kémia-matek tanár? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Mindigis imádtam a kémiát, matekot is egy pár éve nagyon megszerettem, és a biológia is érdekel, de közel sem annyira, mint a kémia, fizika is érdekes, de abból nem vagyok különösebben jó, és az sem érdekel annyira mint a kémia, úgy megvagyok vele. Már régóta gyógyszerészeten gondolkodom, de a biológia miatt nem vagyok biztos abban, hogy ez a nekem való szak. (Attól félek, hogy nagyon nagy mennyiségű biosz anyag lesz az egyetemen, és nem fog nagyon érdekelni, nehezen fogom megtanulni, és nem szeretnék olyannal foglalkozni ami nem annyira érdekel.) És a biosznak is inkább a biokémia része, meg úgy az anatómia része érdekes, kicsit a mikrobiológia, betegségek, a többi hidegen hagy. Ha nem gyógyszerészet akkor vegyészetre megyek vagy kémia-matek szakos tanárnak, mert mind2t imádom, és állítólag nem is magyarázok rosszul. És gyógyszerészként sem gyógyszertarban, inkább klinikán dolgoznék, vagy kutatnék, de gondolkoztam azon hogy tovább szakosodok toxikológusnak, mert nagyon érdekelnek a mérgek, drogok, meg úgy általánosságban az, hogy mi hogyan hat az élő szervezetre. Viszont olyat is hallottam, hogy gyógyszerészeten nem igazán próbálják megérttetni a kémiát, inkább bemagoltatni. Azon kívül még kéne egy jó emelt biosz érettségi, amit nem tudom, hogy lesz, mert az állattan, meg a növénytan meg egyebek nem fognak meg kifejezetten... de a kémia pedig minden téren érdekel, úgyhogy mindenképpen ha továbbtanulok akkor annak kell a középpontban állnia. Vegyészmérnök biztos nem leszek, mert a gépek hidegen hagynak. Ja és 11.es vagyok biosz kémia matek fakton, 1 évem van leadni a jelentkezést (első helyen osztrák egyetemet jelölök meg). Van ötletetek, hogy ezek alapján mi a nekem való? Vagy tapasztalatok a 3 szakkal kapcsolatban? Esetleg még más szakok amik ilyen érdeklődéssel jók lennének? Gyógyszerészeten milyen arányban van a kémia-biosz oktatás? Azért próbálják megértetni az anyagot, vagy tényleg szinte mindent csak be kell seggelni? Esetleg vegyészként is el tudok helyezkedni olyan irányba, hogy gyógyszerekkel, drogokkal, mérgekkel meg hasonlókkal IS foglalkozzak?

2020. febr. 18. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az alapján egyértelműen gyógyszerészet. Persze hogy van biológia, de hogy akarnál anélkül pl toxikológus lenni? Kicsit ellentmondasz magadnak. Tanár? Utána jártàl már hogy mennyit keres a gyógyszerész vs tanár?
2020. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!