Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttoktatás vélemények,...

Honexya kérdése:

Felnőttoktatás vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem azon gondolkodni, hogy jövőre, mikor betöltöm a 18-at, ott hagyom a sulit, és elmegyek egy ilyen felnőtt oktatásra, és ott szerzek érettségit 2 év alatt. Sok oka van ennek, hogy ezen gondolkodom, de a 2 legfőbb ok erre az, hogy van egy betegségem, ami miatt egy csomószor nem tudok bemenni suliba, most is már 207 óra igazolt hiányzásom van, február végén. Eléggé stresszes leszek ettől, hogy mivan ha megbukok vagy valami, ami még rátesz a második okra, ami pedig az, hogy irtó stresszes vagyok a sulitól, az emberektől, hogy be kell mennem és végig ülnöm 7 órát a sok hülye között. Van itt olyan, aki így csinált érettségit? Pestre szeretnék menni egy ilyen felnőttoktatásra, ha ez számít. Mi a véleményetek erről?

2020. febr. 19. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valóban ilyenekkel küzdesz, akkor érdemes estin megcsinálni az érettségit. Általában minden évben indul minden nagyvárosban 1-2 éves ingyenes érettségifelkészítő. Az estis érettségi sem ér kevesebbet a nappalisnál, mert a bizonyítványodban nem lesz feltüntetve az estis munkarend. Ha lett volna eszem én is estin csinálom meg, és nem szánok a semmire 4 évet, de már késő.

Visszatérve: Én estin tanulok most, de szakmát. Nálunk heti 2-3 napot van tanítás, ez az érettségis osztálynál is ugyanígy van. TB-d estin nem lesz, azt fizetned kell magad után, vagy dolgoznod kell teljes/részmunkaidőben. Megmondom őszintén azonban, hogy teljes munkaidőben(főleg váltott műszakban) eléggé nehéz estire bejárni, mert van ahol délben kezdődik az oktatás.

Jó egyébként, általában türelmesebbek a tanárok, nem kínlódnak össze-vissza, nem hisztiznek mindenért, szünetben azt csinálsz amit akarsz keretek között, és a hiányzást is lazábban veszik valahol(nálunk mondjuk pont lazán veszi az osztályfőnök, de ez nem mindenhol van így). Persze tanulni kell és érdemes is, még akkor is, ha nincsenek dolgozatok(nálunk például nincsenek), mert az érettségire azért kell némi tudás. Az osztálytársaid között lesznek valószínűleg idősebbek is, ez jó, mert így legalább nincs meg az egymás piszkálása, kirekesztése, nincs órán dobálás, nem pofázik mindenki órán, hanem tényleg mindenki azért van ott, mert tanulni akar, figyelni akar, jegyzetel, stb. Szóval csend van, így a tanárok is nyugodtabbak, nem ordítanak, türelmesebbek és van idő arra is, ha valaki lemarad/nem ért valamit, tudnak segíteni és szoktak is segíteni. Persze biztos van kivétel, mert akinek alapból nincs türelme az egész tanári pályához és mégis csinálja az nyilván üvölteni fog a felnőttekkel is, de nekem szerencsém van, mert egyik oktatóm sem ilyen.

2020. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!