Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök szeretnék...

Vegyészmérnök szeretnék lenni. Melyik a fontosabb hozzá, az emelt matek fakt vagy az emelt kémia fakt? (Együtt nem tudom a kettőt felvenni)

Figyelt kérdés

2020. febr. 20. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémia. Egyértelmű.
2020. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
3%
Kémia. Vegyésznek nem is kell matek.Egyébként nagyon rossz a vegyiparban dolgozni. Minden szutykos,mocskos,büdös,csípős gőzök jönnek fújj 😢
2020. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nagyon fontos, de nyilván a kémia a legfontosabb. Ha nem érsz el matekból egy emelt érettségi szintet mikor egyetemre mész, akkor szükséged lesz felzárkóztató órákra. Vannak ilyenek, csak nem szabad elhanyagolni őket, mert nagyon sok minden alapvető megértéséhez kell a matek.


"Vegyésznek nem is kell matek."

Jah, a reakciókinetikához, statisztikus termodinamikához, vagy a hőtanhoz, sziltanhoz, fononokhoz, kvantumkémiához mind elég összeadni-kivonni...

De kell a matek. Nagyon is.

2020. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden értelmes szakon kell a matek. Egyetemi statisztika még a biológusoknak és a pszichológusoknak is van, ahhoz meg kell kalkulus is. Ettől függetlenül a kémia nyilvánvalóan fontosabb.
2020. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan a kémia.

Matekból én csak faktra jártam, nem érettségiztem belőle emelten, de ha nem is ment olyan jól ragadt rám valami. Egyetemen meg be kell járni előadásra, gyakorlatra és fel kell venni a bevezető matekot is, akkor is ha a szintfelmérőn átmész. Najo az előadásokat sokszor kihagytam, de a többin végig csináltam a dolgomat rendesen és nem szenvedtem a matekkal egyáltalán. Nekem így sikerült behozni az igen szegényes matektudásomat.

2020. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!