Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki elvégzi egyetemen...

Ha valaki elvégzi egyetemen az ápoló szakot, azt felvehetik orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most olvastam, hogy egyetem elvégzése után, azonos szakterületen belüli diploma kilövi a felvételi követelményeket, tehát nem kell érettségizni pl. emelt bioszból,kémiából az orvosira, mert ott van rá a diploma. Persze, csak ha nagyon jók az eredmények.


Ezt csak puszta kíváncsíságból kérdezem. Ez tényleg így van? Még nem hallottam erről. Vagy lehet, csak félreértelmeztem az egészet, elnézést! (:



2020. febr. 21. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincs igy. A követelmények mindenkire vonatkoznak. Emelt kémia/fizika és biosz kell. Ha nincs meg nem teljesíted a felvételi követelményeket kvázi járhatsz oda. Ezen felül ugye a ponthatárt el kell érni. Ha meg van felvételiztél felvesznek ha nem akkor nem.
2020. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy teljesíteni kell a felvételi követelményeket hozzá.

Ha olyan szakra jelentkezel ahol alapból nem lenne követelmény az emelt érettségi, csak az idei új szabályok miatt kell, oda felvehetnek.

2020. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A felvi.hu nem tudja?

Nem biztos, hogy azonos szakterületnek számít. Mivel nem vagyok ápoló, azért nem tudom, hogy mennyire erős a kémia, biológia és fizika az ápolóin. Olyanokat kérdezz, akik tudják.

2020. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyi igaz, hogy felsőoktatási oklevelet elfogadnak. Hogy ez mit jelent, nem tudom.
2020. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nos mivel lesz diplomád kapásból csak fizetősre vesznek fel, ami alapból millió félévente.

És nem azonos a szakterület sem. Teljesen más karon oktatják a kettőt. Az egyik egészségtudomány, a másik pedig orvostudomány.

2020. febr. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha maradt még állami féléve, akkor nem feltétlenül fizetősre veszik fel. És az orvosihoz 2vel több állami félév jár.

A barátnőm is először egy egészségügyi szakot végzett el, aztán ment az orvosira. 4 félév volt neki önköltséges, amit diakhitelböl fizetett. Tavasszal diplomázott, most kezdett dolgozni külföldön. A hitelét 1 éven belül vissza fogja tudni fizetni.

2020. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ha van MSC diplomád tök mindegy, hány félévet használtál el. Nem jár semmi. Továbbá röghözkötés van, tehát ha külföldre megy, akkor mindent vissza kell fizetni, vagy bizonyos idő után haza kell jönni. Orvosi előtt ETK-ra menni, bárhogy is nézzük orbitális baromság.
2020. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vak vagyok, de nem látok a kérdésben msc-t.

A barátnőm az ETK-n jött rá, hogy orvos akar lenni. Nyilván nem hagyta abba diploma előtt az elkezdett képzést.

Igen, röghöz kötés van. De szerinted pl. egy külföldi orvosi fizetésből mennyi idő visszafizetni a tandíjat? Még akkor is, ha ~ 1 milla/félév...

Ápolóként keresek átszámítva majdnem másfél millát havonta. És egy orvost sokkal jobban megfizetnek.

2020. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenki akar külföldön dolgozni. Mondjuk igaz, egy magyar nőnek a minden mindegy csak pénz legyen, sooooook pééénz.
2020. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki a pénz miatt megy külföldre.

De nyilván kellemesebb modern körülmények között dolgozni, ahol 1 ápolóra 2-3 beteg jut, és az otthoni fizetés majdnem 10-szereséért.

Persze el is lehet vegetálni 200e Ft-ért havonta, úgy, hogy egyedül vagy 40 betegre és 5-6x 12 órát dolgozol hetente.

2020. febr. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!