Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE vagy ELTE? Matek-infó...

PTE vagy ELTE? Matek-infó osztatlan tanári.

Figyelt kérdés

Jövőre kell felvételiznem, és e szakon gondolkodom, a két egyetem vonatkozásában.

Melyiket ajánljátok? Melyik egyetemen színvonalasabb a két tudomány oktatása? Van-e különbség a diplomájuk piaci megítélésében? Hangulat és úgy az egyetemi élet/környezet hol jobb?

Igazából bármi ehhez kapcsolódó jöhet, mindent elolvasok.



2020. febr. 21. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Matek-infó szakos tanári végzettséggel két kézzel fognak kapkodni utánad az iskolák, így teljesen mindegy, hol végzel, biztosan el tudsz majd helyezkedni. Az ELTE-n a matek és az informatika is elég húzós, többségükben nagyon jók a tanárok, akkor menj oda, ha kihívásokra vágysz, hogy jól megdolgoztassák az agyad. De a légkör nagyon jó. A PTE kevésbé húzós, kevésbé magas a színvonal, de korrekt képzést kapsz ott is, ami a tanárkodáshoz bőven elég lesz. Vedd figyelembe az albérleti és utazási költségeket is a két városban, mert kollégiumba nem biztos, hogy bekerülsz, és egyébként sem mindenki szereti a kollégiumokat (néha kicsit zajosak és alkalmazkodni kell másokhoz).
2020. febr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Miből gondolod, hogy ott nagyon jók a tanárok, erősebb a színvonal...? Szinte mindenki ezt állítja, de a miértre már senki nem érvel.

Tudom, hogy az ELTE-s diploma nagyon presztízses meg minden, de egy vidéki tudományegyetemé miért lenne rosszabb?

2020. szept. 12. 15:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Onnan gondolom a válaszom megalapozottságát, hogy mindkét helyen megfordultam. Az egyik helyen hallgatóként, a másikon oktatóként. Semmiféle előítéletesség a vidéki tudományegyetemekkel vagy Péccsel szemben nem vezérel. Én is vidéki vagyok. De ha csak objektív mércével magad is megnézed, láthatod, hogy nemzetközi publikációs tevékenységben, vagy az akadémiai doktorátussal rendelkező oktatók számarányában az ELTE erősebb. Pécsnek se matematikából, se informatikából nincs doktori iskolája, az ELTE-vel ellentétben. Ezek tények. Az ELTE matematikából minden kétséget kizáróan az országban a legerősebb.


De ha valaki nem kutató, hanem tanár akar lenni, akkor nem annyira fontos, hogy minden második egyetemi tanára sziporkázó lángelme legyen, s kőkeményen megdolgoztassák az agyát, így nyugodtan mehet Pécsre is, az is tökéletes erre a célra. Lehet, hogy még jobban is jár, mert nem kell vért izzadnia s nem nyomják le az önbizalmát. A tanári diploma pedig Pécsről gyakorlatilag ugyanannyit ér. Matek-infó tanárokból óriási hiány van és csak növekedni fog. Elhelyezkedés szempontjából mindegy, hol szerzed a diplomádat, az iskolaigazgatókat abszolút nem fogja érdekelni.

2020. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!