Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt, dietetikus, ápoló...

Mentőtiszt, dietetikus, ápoló vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés

Melyiknek mi a feladatköre?(dióhéjban)

Melyik, milyen embernek ajánlott?

Melyikkel mik a kilátások manapság?

Semmelweis Egyetem/Debreceni Egyetem érdekelne.

Egyéb információkat is szívesen fogadok a felsorolt szakokról.😊

Minden értelmes választ előre is köszönök szépen!



2020. febr. 22. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
SZTE ETSZK ápoló szakán vagyok. Mindenképpen olyan embernek ajánlanám, aki tud sokat magolni, főleg az anat és az élettan és hát nem utolsó sorban olyannak, akinek szíve-lelke más emberek segítése. Kemény, kell hozzá gyomor és lelki erő, testi erőnlét, hiszen bírni kell a talpalást, beteget tudni kell mozgatni úgy, hogy neki ne legyen belőle nagyobb baja és évekkel később neked se menjenek tönkre az ízületeid. Szerintem a kilátások manapság nagyon jók, hiszen hiányszakma, az már más kérdés, hogy nincs megfizetve, bunkók az emberek, na meg a magyar egészségügy... én kiskoromtól kezdve orvos szerettem volna lenni, de nem voltak hozzá túl jók a jegyeim, így örülök, hogy legalább ilyen formában segíteni tudom az embereket, a legtöbb időt az ápoló tölti a betegekkel és tudnak nagyon hálásak is lenni. :) Bármi más kérdésed van az órarenddel, vagy a tárgyakkal kapcsolatban keress meg.
2020. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én orvosi diagnosztikai analitikus szakra megyek, remélhetőleg. :)

De ha választanom kéne ezek közül akkor dietetikus. Egy barátnőm ezt végezte a PTE-n. Ő nagyon szerette/szereti. Jelenleg is ebben dolgozik.

2020. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Szia én gyógytornásznak tanulok, de iskolákat ismerve ha teheted akkor inkább pest-szeged legyen az első jelölések közt. Szegeden az oktatás baromi jó, pestnek a neve nagy. Sajnos debrecenbe a ponthatár is zuhan, külsős szemmel látva és belsősöktől hallva, az iskola színvonala romlik

Minden egészségügyes szakmához kell elhivatottság és legfőképpen az az érzet, hogy te segíteni akarsz valaki(k)nek. Ezt érheted magadban, hogy megvan-e, hogy mondjuk ha jön egy ismeretlen, akkor mennyire szívesen beszélsz vele vagy segítesz neki

Nem tudom hogy hanyadikos vagy, vagy hogy merre élsz de azt tudom ajánlani, hogy mondjuk sote nyíltnapjára 11.-12.ben menj el, ott rengeteg előadás van, ahol bemutatják a szakokat, mesélnek egy napjukról/feladatokról az adott szakon, sokat tud segíteni a döntésben

2020. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!