Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerűen fogalmam sincs,...

Egyszerűen fogalmam sincs, hogy milyen szakot válasszak? Mit ajánlanátok, ha szeretek idegen nyelvekkel és kultúrákkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nézegettem például a nemzetközi tanulmányok és szociológia szakokat, viszont olvastam hogy nem sokat érnek mert nem lehet velük elhelyezkedni szakmában. Mindenképpen olyat szeretnék amivel a jövőben tudok is majd mit kezdeni és a jó fizetés sem hátrány persze...

2020. febr. 23. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi tanulmányok nem rossz kezdés, viszont szerintem egy jó mester mindenképpen kell majd hozzá. Emellett nem gondolkoztal esetleg turizmuson?
2020. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Turizmust eddig nem igazán nézegettem. Egy turizmus-vendéglátás szakkal milyen munkakörben tudnék elhelyezkedni?


Egyébként történelemből és angolból tervezek emelt szintű érettségit. Angol kéttannyelvű suliba járok úgyhogy azon is gondolkozok, hogy angol nyelvű képzést érdemes lenne-e választani.

2020. febr. 23. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Szociológia bsc után mehet survey statisztika msc-re, ezzel már elég jók az esélyeid elhelyezkedés és fizetés terén. Ha bírod a matekot, ez jó lehetőség.
2020. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodás alapszak.
2020. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pontosan a matek az amitől félek. Suliban 5-ös vagyok belőle, de azért ez nem az a fajta ötös amit a kisujjamból kirázok és vannak olyan részek amikre eléggé rá kell feküdnöm, hogy megértsem. Úgyhogy teljes mertékben inkább humános vagyok.


És anglisztika szakról vélemények?

2020. febr. 23. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nemzetközi tanulmányokra jártam, de csak egy félévet, otthagytam, mert nem igazán tetszett. Az idegen nyelvekhez annyi köze volt, hogy van minden félévben szakmai nyelv, mi kultúrákkal semmit nem foglalkoztunk, ha érdekel, az én (SZTE) tárgyaimat el tudom küldeni. Most anglisztikára járok, és azt nagyon szeretem, egyáltalán nem bánom, hogy idejöttem :) Ha esetleg van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.
2020. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!