Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak még 22 évesen?

Mit tanuljak még 22 évesen?

Figyelt kérdés

Az érettségim nincs meg egy tantárgyból természetesen ezt szeretném befejezni csak nagyon félek tőle, hogy megint nem sikerül..

Nem a mostani munkahelyemen akarok megrohadni (gyárban) hanem valami normális szakmát akarok tanulni amit azért meg is fizetnek. (ebben a gyárban 130-at kapok 3 műszakra..)

A könyvek és az olvasás mindig érdekelt.

Egyetemre nem akarok menni, nem vagyok elég okos és rátermett hozzá..

Valamilyen szakmát tudtok mondani?

Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben?

Teljes kilátástalanság és csődnek érzem az életem..



2020. febr. 27. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel? Miben érzed azt, hogy tehetséged van? Milyen terület vagy hobbi vagy bármi más vonz?


Valamerre csak el tudsz indulni. :)

2020. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanácskènt azt tudom mondani fejezd be az èrettsègit. De tènyleg,ne fèlj szerezz motivációt valahogy. Ès csináld meg.

Aztán keresgèlj szakmákat. Az olvasáson kívül mèg mi èrdekel? Egyedül vagy csapatban dolgoznál? Tegyèl fel ilyesmi kèrdèseket ès ez alapján tudsz keresgèlni.

Ne feledd tanulni sosem kèső.

Hajrá.

2020. febr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyedül szívesebben dolgoznék mert nem szeretem az embereket.

Gondolkodtam valamilyen OKJ képzésen is csak nem tudom mi lenne a legjobb, leghasznosabb.

Csak egy hajópincér képzésem van mert majd azt ki szeretném próbálni plusz jobb pénz, mint amit most keresek 3 műszakkal.

2020. febr. 28. 12:32
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Konyvelo
2020. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a kiadó is jó választás lenne.

És ha olyan szakmát választasz amihez szükséges az egyetem akkot végezd el. Én is sikhülye fogyatékos vagyok, mert magamtól nem tudok rájönni semmire,mégis megyek egyetemre. Szerintem ne hagyd az egyetemi éveket.

2020. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha szeretsz olvasni (és nem kizárólag tiniregényeket), akkor valószínűleg nem okozna neked gondot egy humán szak. (Főleg, hogy vannak elég gyenge színvonalú egyetemek - bár ezek inkább csak hobbinak jók.) Viszont, hogy melyiket válaszd, abban csak akkor tudunk segíteni, ha mesélsz még magadról kicsit, esetleg felteszünk még pár rávezető kérdést.


Ettől függetlenül, ha nem minden álmod, hogy szellemi munkás legyél, akkor érdemes lehet válogatnod a hiányszakmák közül: vízvezeték-szerelő, hidegburkoló, tetőács, villanyszerelő... ezzel egyrészt anyagi stabilitást szerzel magadnak, másrészt kétkezi munkát is lehet élvezni, ha kreatív vagy (pl. tipikusan az asztalos, szakács és fodrász szakmák ilyenek).

2020. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze nem csak tiniregényeket szoktam, jöhet minden igazából.

Hiába lenne jó egy humán szak, félek az egyetemtől.. hogy nem tudom tartani a lépést, nem menne és stb..

2020. jún. 20. 14:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Aki mer, az nyer!!!
2020. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem minden esetben kedves Kati:D...
2020. jún. 21. 11:07
 10/15 anonim ***** válasza:
El kell indulni, és mindig csak a következő egy lépést megtenni. Így oda lehet érni.
2020. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!