Tényleg megszűnik?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy megszűnnek az OKJ tanfolyamok,és 5 évesek lesznek. Ebbe a műkörmös tanfolyam is bele tartozik?! Jövőre szerettem volna elkezdeni,de akkor így lehet megoldani idén el kellene! Tud erről valaki bővebben valamit?

2020. febr. 28. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Nem szűnnek meg, csak jóval kevesebb szakma lesz, amelyeket csak iskolarendszerű képzésben lehet elsajátítani. Tehát annak vége, hogy 8-10 alkalommal elüldögélsz valahol, aztán kapsz egy papírt.
2020. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért nem 8-10 alkalmasak voltak eddig sem a tanfolyamok
2020. febr. 29. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem mindenképp most iratkozz be.

Kövi években már hosszúra fognak nyúlni a tanfolyamok, valszeg ettől így drágább is lesz


Asszem még jövőre a legrövidebb "OKJ" is két éves lesz; de mondtak már hármat is. Tehát nem fogod tudni már egy év alatt átképezni magad; mondták is pl tv-ben is, mondjuk pl elkezdi egy 30 fős csoport és max mondjuk lehet, hogy olyan kb 6-an fejezik be belőle, mert munka mellett,meg munka után, meg fizetni, meg minden, szal hogy ezt csinálni 3 évig azt azért nem olyan kellemes. Szóval úgy a klasszikus értelemben szerintem vehetjük úgy,hogy megszűnik. Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor mindenképpen kezdd el idén. Dec 31 után már nem indíthatnak régi fajta képzéseket. Ja és még nemtom, mennyi idő van a suliknak átállni, tehát még lehetséges az is, hogy ti, mint ilyen "prototípus-évfolyam", hogy lehetségesnek tartom, hogy az elején még lehetnek "fejetlenségek" a tanfolyamoknál. Hogy kicsit ilyen összevissza, meg rendezetlenségek. Tehát, ha teheted; mindenképpen kezdd el már idén.

2020. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!