Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészet, vegyészet...

Gyógyszerészet, vegyészet vagy kémia-matek tanár?

Figyelt kérdés

Imádom a kémiát, de bioszból annyira nem vagyok jó, és annyira nem is szeretem, csak a biokémiát, meg kicsit az anatómiát, de azt is nehezen tanulom meg, meg még a mikrobiológia sem rossz, de nem a kedvencem. Az állattant, növénytant meg hasonlókat egyenesen ki nem állhatom. Gyógyszerészeten mennyi biosz lesz? És milyen ágazatai?


Olyat is hallottam hogy gyógyszerészeten nagyon magoltatják a kémiát, nem próbálják megérttetni, ez igaz?



2020. márc. 1. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaa és a kémia minden téren minden mennyiségben érdekel.
2020. márc. 1. 18:39
 2/6 A kérdező kommentje:
A hatástan meg az ilyenek viszont nagyon érdekelnek - alapjában azért gondolkoztam gyógyszerészeten, mert úgy gondoltam, hogy a nagyja kémia, plusz az hogy mi mit csinál a szervezettel.
2020. márc. 1. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészetin alap biológia kell, pl. sejtbiológia, hogy érts a biokémiát majd, de a tárgyak nagyka kémiával kapcsolatos
2020. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az elso ket ev főleg kemia, utana mar nem az a vezető. Utána jonnek a szakmaibb tárgyak mint gyógyszerészi kémia, gyogyszerhatastan, gyógyszertechnologia, stb. Biologia úgy nincs mint kozepiskolaban. Van biokemia, mikrobiológia, elettan, anatómia, stb. Nem volt rossz csak kar h a tanultak 98 százalékat nem kell mar használjam. De legalabb sokat felejthetek
2020. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A SOTE-n van több biológiás tárgy, és nem a legkönnyebbek (sejtbiológia, élettan, minimális anatómia, kórtan, növény(rendszer)tan, gyógynövény- és drogismeret...). A növényes tárgyak amúgy sok-sok kitartó magolással simán túlélhetők (nem is tudom, megúszható-e a magolás, mivel latin neveket és növényi hatóanyagokat kell bebiflázni ezen tárgyak keretében).

A kémiánál ideális esetben az az elvárás, hogy érteni kell. Ez eleinte működik is (vagyis ha nem érted az általános kémiát, gyakorlatilag nem juthatsz túl az első féléven). Aztán jön a fizkém másodéven, amit a hallgatók 90+ %-a nem ért, és magolja a definíciókat, képleteket... Működik a taktika, a fizkém ketteshez (még akár a négyeshez, ötöshöz is) elég a magolás, de szerintem ha picit figyelt az ember első évben matekon, meg tudja érteni. A szervest szokták sokan magolni, aminek semmi értelme nincsen. Nagyon könnyen rájönnek szóbelin, ki érti és ki nem, és lazán megvágnak, ha nem érted a legalapvetőbb dolgokat sem.

Szóval szerintem ez a kémiamagolós dolog sántít, bár a fizkémet nézve valóban van némi igazságtartalma.

2020. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a gyógyszerészeti a tökéletes választás! Igazából nem is értem a másik két szakot, több értelme lett volna, ha többi eü-s szakhoz hasinlítod. A gyógyszerészetin rengeteg kémia van, minden évben lesz kémiás tárgyad, és ha nem is kémiás tárgynak hívják biztos lesz köze hozzá valamilyen úton-módon. Az egyetemen azért nem úgy tanítják a tárgyakat mint a középiskolában, szerintem még nagyon nem tudod, hogy mi vár majd rád ha erre adod a fejed. Az é

elöző válaszoló írta hogy a dolgok nagy részét nem használja annak amit megtanult... Nos, ez minden egyetemi szakkal így van. Az orvos sem használja a 6 év alatt megszerzett tudás nagy részét. Erre van a specializáció, hogy valamire szakosodjon és abban mélyüljön el. Ha azért nem lennél gyógyszerész, mert nem tetszik a közforgalom (úgy látom a patikában való foglalkozástól sokan óckodnak, de szerintem ez csak azért van mert nem tudják, hogy társadlmilag milyen értékes is az a munka, és szórakoztató is) akkor is számtalan lehetőséged van még, és a gyógyszerészekre is várnak különböző szakképzések az 5 év után.

2020. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!