Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia-kémia és a nyelvek...

Biológia-kémia és a nyelvek érdekelnek. Ezeket szeretem tanulni is. Orvosira szeretnék jelentkezni de mostanában elgondolkodtam nyelvszakokon is. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Megéri egy nyelvszakot elvégezni? (néderlandisztika, szlavinsztika) vagy maradjak az orvosinál?

2020. márc. 1. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened. Az említett nyelvek mindenesetre nem annyira kapósak.
2020. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen ambícióid vannak egy nyelvszakkal? Ezt csak azért kérdezem, mert én is pont ezen rágódtam. Nagyon szerettem volna nyelvszakokra menni, az egyik kinézett a szlavisztika volt (hozzáteszem hogy semmilyen szláv kötődésem nincs és a választható nyelvek közül egyiket sem ismertem, így is lehet, cask nehezebb) de semmilyen tervem nem volt vele, így végül lemondtam róluk. Ezeknél a szakoknál kell több terv annál, mint hogy érdekesnek találod, főleg ha nem egy sima anglisztikát szeretnél, hanem valami ritkábbat. Pl. szlavisztikához ajánlanak mindenféle közgáz szakot, jogot, még akár pszichót is, ezekkel kombinálva sokkal piacképesebb lesz egy nyelves diploma.

Orvosira viszont kell az a szintű elhivatottság, amit csak te érezhetsz magadban, így ebben nem tudok tanácsot adni. Vonz-e annyira az orvosi pálya, hogy kész legyél egy életen át ebben dolgozni?

2020. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolom egy több nyelvet beszélő orvosnak nagy lehetőségei vannak !!!
2020. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menjen orvosnak az, aki nem teljesen biztos, hogy ezt és csak ezt akarja csinálni. Annak szenvedés lesz az egyetem és utána sem lesz jobb sem neki, sem a betegeknek.

A nyelvszakokhoz nem tudok hozzászólni.

2020. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a nyelvszakokra mert jól mennek a nyelvek, viszonylag könnyen tanulom őket. Ennyi.
2020. márc. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!