Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretek gépekkel foglalkozni, De szeretem a történelmet és a magyart, de tanítani is szeretnék,



gondolkoztam a programozáson, ügyvédi pályán a tanári pályán és még az órvosin is.

Mit gondoltok ezekről a hivatásokról?

(hol kell tőbbet tanulni hol kell kevesebbet....)


17/f



2020. márc. 1. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A sokoldalú és jó képességű emberek bármelyik pályát választhatják, manapság szerencsére nem egész életre kell választani, több pályamódosítás is lehetséges. Én azon a véleményen vagyok, hogy az ember próbálja ki magát több területen.
2020. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Az általad felsorolt 4 szak közül mindegyiken sokat kell tanulni. A programozás jól fizet, ha jól megy és jó végzettséged van, az orvosi is, csak Magyarországon elég gáz az államilag alkalmazott orvosok helyzete, ügyvédekkel Dunát lehet rekeszteni, pedig keményen végigtanulnak ki tudja hány évet, a tanárokat szimplán nem fizetik meg és cserébe agyon is terhelik.
2020. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Ezek a szakok közül az orvosin kell a legtöbbet tanulni és ez a leghosszabb. Keresni meg a legjobban a programozással lehet, ha nagyon jó vagy benne. Ha nem akkor nem fogsz sokat keresni vele. Ügyvéd rengeteg van és azzal csak itthon tudsz dolgozni, más országban nem. Szóval az orvosi és az informatika jobb e szempontból. Viszont a kettő ég és föld. Ha programozó akarnál lenni már rég el kellett volna ezt kezdened. Ha orvosira akarsz menni akkor is már elkellett volna kezdened rágyúrni. A biologia emelt a legnehezebb érettségi tárgy. Aztan meg a kémia.
2020. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Tanárnak meg csak akkor menj, ha ez az életcélod és, ha tudsz mellette mást is dolgozni. Mert megélni vagy előre lépni vele nem lehet. A lidlbe 2x annyit keresnek végzettség nélkül.
2020. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
biológiát kémiát fizikát nem látom a kedvenceid közt ami az orvosihoz kell !!
2020. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menjen orvosnak az, aki nem teljesen biztos, hogy ezt és csak ezt akarja csinálni.
2020. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!