Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzhiány, vagy későn induló...

Pénzhiány, vagy későn induló karrier? Melyik a kockázatosabb?

Figyelt kérdés

A mostani állásom egész jól fizet, ráadásul még kb 4-5 évig elég kedvező a lakhatásom. Ugyanakkor nem éppen álmaim munkája és nagyon stresszes, sok a túlóra és nagy a pörgés.

Mindenképpen tovább szeretnék tanulni, viszont a szak, ami érdekel, nincs megfizetve (direkt nem írom le). Ha most felvételizek és sikerül, akkor hamarabb kezdhetek el a szakmában dolgozni, de elesek a mostani jó kereseti lehetőségtől. Ha viszont kihasználom ezt a 4-5 évet és félreteszek, az biztosabb jövőt jelent, de mivel a karrierem is későn kezdeném, romlik az esélye, hogy egyszer tényleg azt csinálhassam, amit szeretnék.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


2020. márc. 3. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Én ebben a helyzetben a tanulást választanám. Írod hogy stresszes, nagy a pörgés, sok a túlóra és nem is álmaid munkája. Én a jövőbe fektetnek inkább ebben a helyzetben.
2020. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban szakfüggő. ha valami bölcsész akkor készülj fel arra hogy jó eséllyel nem fogsz tudni elhelyezkedni, legalábbis nem a diplomáddal.
2020. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mérnöki szak, de ugyanúgy a büfék közé sorolják, mint a bölcsészeket sajnos. Én egyiknek a lenézésével sem értek egyet és nem fogok elmenni csak azért gépésznek, mert abban van a pénz.

Ha pénz kell, arra van szakmám, kérdés a prioritás, ezen vívódok most.

2020. márc. 3. 21:12
 4/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Környezetmérnök, formatervező? Ha az utóbbi akkor már inkább a gépész, a tananyag 80%-ban megegyezik. A környezettel meg, ha a 20 éve végzett nő sosem dolgozott a szakmájában ezzel a végzettséggel akkor az lehet nem véletlen...
2020. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdés.
2020. márc. 4. 07:24
 6/9 Vodafonelive ***** válasza:

Akkor tessek itt van.:

Gepeszmernokkent videki irodat szakmamban valasztottam, ott dolgoztam ahol szerettem volna, egyaltalan nem volt megfizetve, de nekem az almom volt. Mivel maga a diploma piackepes ezert a valtas nyilvan egyszerubben ment. Ha a Tied piackeptelen nehez lesz. Egyaltalan jelentkeztel mar? Van levelezos kepzes is, nem muszaj fizetoson tanulni, vannak levelezos kepzesek allamin is, azert igy megtarthato a jo munka es fizetes, ami rossz, hogy a szabadsagaidat kell hozza felaldozni.

2020. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy piacképesebb, de számomra más szempontok is vannak.

Már jelentkeztem, de ha fel is vesznek, nem muszáj beiratkoznom. Szóval nyár végéig még biztos keresetem van, de utána még nem tudom, hogy lenne a legjobb.

Levelezőt is megjelöltem, visszont itt hétvégén is munka van. Jó ötletnek hangzik, de ha hátráltatná a tanulmányokat, úgy már nem érné meg.

2020. márc. 4. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű.. tanulj!

Főleg, hogy nem álmaid munkája plusz még stresszes is.

Ha esetleg itt nem is fizetik meg jól, külföldön még próbálkozhatsz. :)

2020. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen dilemában vagyok. Azaz voltam, mivel Én már döntöttem.

Én is így voltam ezzel, hogy volt egy munkám, amibe kissé bele ragadtam, szerettem csinálni, de sokszor túl órázni kellet, stresszes volt, befásultam, de a fizetés jó volt. Vendéglátásról van szó. Szerettem volna más lehetőséget is biztosítani magamnak és nem vendéglátózni még évekig.

Szóval be adtam a jelentkezésemet a Közgára. Ez volt 2 és fél évre. Jövőre végzek, ha minden jól megy. Nappalis vagyok, de közben dolgozom többet, kevesebbet. Nem ez idő alatt fogok meggazdagodni, de szerintem megéri.

Szerintem vágj bele! Ha nem vagy elégedett a jelenlegi helyzettel és látsz a képzésben lehetőséget, akkor nincs mire várnod!

2020. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!