Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetnek pszichológiai...

Felvehetnek pszichológiai egyetemre, úgy hogy nem tanulok biológiát?

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakgimibe járok, és nincs biológiánk..

Viszont nagyon érdekelne a pszichológia.

Azt sok helyen olvastam hogy elég keményen kell tanulni bioszt az elején, sokat olvasok és általánosban nagyon szerettem (a kémiával, fizikával ellentétesen.. ez a két tantárgy az egyik oka amiért közgazdon kötöttem ki) szóval szeretem azt hinni hogy egy alap tudást össze tudnék kaparni magamnak addigra, és a sarat is tudnám állni.

10.es vagyok.

Ha nem is volt/lesz tantárgyam akkor teljes bukta?



2020. márc. 3. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Matekból hogy állsz? Egyetemen pszichológia szakon van egy matematikai statisztika nevű tantárgy.
2020. márc. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Statisztikám már most is van és az elég jól megy, a sima matek már kevésbé.. de stattal nem hiszem hogy gondom akadna.
2020. márc. 4. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi tárgyak közül kettőből kell érettségizned, az egyikből emelt szinten: biológia, magyar nyelv és irodalom, matematika, oktatási alapismeretek, pedagógiai ismeretek, történelem egy idegen nyelv. Választható nyelvek: angol, francia, német, orosz.


Bővebb felvételi információkért kattints ide.

2019.12.02.

2020. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem teljes bukta,de azért az anat nehéz lesz. Én a helyedben rágyúrnék nyáron ha felvesznek. (Mozaikos tankönyvek jók)
2020. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vam 2-3 biszosabb tárgy, de nem igényel előzetes tudást (különben felvételi követelmény lenne a biosz). Szóval az a lényege az egyetemnek, hogy ha bejársz, akkor megtanítják neked. Nyilván könnyebben, kevesebb munkával megy ez, ha jó vagy bioszból, de anélkül is simán meg lehet csinálni, ha odafigyelsz és tanulsz:)
2020. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!