Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tb és bérügyintéző vagy...

Tb és bérügyintéző vagy logisztikai ügyintéző okj?

Figyelt kérdés

Ti melyikre jelentkeznétek a helyemben?

Pénzügyi és számviteli ügyintéző okj-m van aztán elkezdtem a vállalkozási mérlegképes könyvelőt, de nem lett meg és már meg is utáltam, hála a tanároknak, szóval ezt elengedtem. Könyvelő irodában dolgozok, könyvelek meg bérszámfejtek, és a bérszámfejtés tetszik is, ezért gondoltam, hogy elvégzem azt. Viszont mielőtt a pénzügyi számviteli ügyintéző okj-re jelentkeztem nagyon gondolkodtam, a logisztikuson is. Persze az egy teljesen más terület, amiről még fogalmam sincs, nem tudom mennyire lehet vele elhelyezkedni meg semmit. Viszont azt mondják jól lehet vele keresni, legalábbis ennél, mint amit egy kicsi könyvelő irodában adnak, annál biztos többet. De persze fogalmam sincs.


Szerintetek?


22/L


2020. márc. 6. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azt válaszd, ami jobban érdekel. Egyrészt a fizetések nincsenek kőbe vésve, felértékelődhet / leértékelődhet egy szakma, és az sem mindegy, hol dolgozol.


Ennél sokkal fontosabb, szereted-e csinálni azt a valamit, mert ez (meg a szabadidőd mennyisége) határozza majd meg az életminőségedet igazán, nem az, hogy húszezerrel többet viszel-e haza.

2020. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Azt hiszem én leszek a te embered :D


Én érettségi után a logisztikát végeztem el 2 éves nappalis OKJ-n (2012-ben végeztem vele). Én utána elmentem kamionozni, de közben nézegettem állásokat 2015-2016-ban. OKJ-vel kb esélytelen elhelyezkedni logisztikában, ha keresni is akarsz. Maximum valami raktárba felveszik az embert. Ha keresni is akarsz, akkor az a minimum, hogy valamilyen nyelvet beszélj társalgási szinten a magyaron kívül. Mostanában nem nézegettem állásokat, de az elvárások között ez volt a tipikus pár éve: diploma, angol/német nyelv ismerete, 2 év tapasztalat. Ahol nem kértek tapasztalatot, a profi nyelvtudást akkor is kérték.


Aztán mivel nem jött össze semmi normális hely, elvégeztem a pénzügy-számvitelt OKJ-n, így most könyveléssel foglalkozom családi vállalkozásban. Viszont máshol alkalmazottként ezzel sem lehetne jól keresni OKJ-vel sajnos.


Mennyire beszélsz nyelvet? A döntésben ez lenne a kulcs igazából, mert ha nem megy társalgási szinten valamilyen nyelv, akkor kb itt el is dőlt, hogy a tb és bérügyintézőt válaszd inkább. Ha beszélsz valamilyen nyelvet, akkor a logisztikával is el tudsz menni pl fuvarszervezőnek, vagy más olyan munkakörbe ahol nem elvárás a diploma és kezdőként is esetleg felvesznek.


Remélem tudtam segíteni! :)

28f

2020. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!