Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, hogy milyen szakot...

Nem tudom, hogy milyen szakot válasszak? Mit ajánlanátok, ha szeretek idegen nyelvekkel (+kultúrával) foglalkozni? 18/L

Figyelt kérdés

Én a nemzetközi tanulmányok szakon, és a turizmus és vendéglátás szakon gondolkoztam. Csak az a baj, hogy a nemzetközi tanulmányok diplomával azt hallottam hogy nem nagyon lehet elhelyezkedni (kb hogy nem ér sokat főleg így egymagában). A turizmus és vendéglátásos diplomával meg tudtom szerint nem nagyon lehet találni egy jól kereső állást. Még gondolkoztam a nemzetközi gazdálkodás szakon is, csak azt nem indít az iskola ahova mennék. Anglisztika annyira nem érdekel, annyire nem akarok belemenni a nyelvtanulásba.

Mit ajánlotok, mi legyen, melyik szak?



2020. márc. 9. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi tanulmányok az egy olyan szak, amire tényleg csak akkor érdemes menni, ha nagyon érdekel az adott téma, meg képes vagy kapcsolatokat építeni / esetleg már most megfelelő körökben mozogsz.


Turizmusra szintén hasonlót tudok mondani. Csakis akkor mennék oda, ha teljesne biztos lennék benne, hogy iéyen területen akarok karriert építeni (18 évesen ezt elég nehéz biztosra tudni!), és nagyon szenvedélyes vagyok a terület iránt. Egyéb esetben azért nincs értelme, mert a többi gazdasági alapszakkal is be tudsz tölteni "turizmusos" állásokat, fordítva viszont ez már legtöbb esetben nem igaz. Turizmusosokból van a legnagyobb túlképzés, és rosszabb híre van, mint a többi alapszaknak (viszont a legnehezebb alapozótárgyakat végigszenveded a többiekkel :D).


NG már jobb választás lehet, a másik 2 diplománál nagyságrenddel jobb lehetőségeket biztosít.

2020. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy írod, egyetértek az #1 válaszolóval. Első körben nemzetközi gazdálkodás (azaz magyarul külkereskedelem), ha az nincs, akkor turizmus vendéglátás, de azzal valóban nem annyira mesések a jövedelmek. A nemzetközi tanulmányok szakot hanyagold, nem jó semmire.


További ötletek még: kereskedelem és marketing szak, ez ilyen jolly joker, egy csomó mindent csinálhatsz vele és használhatod vagy fejlesztheted a nyelvtudásodat is. Kicsit gyengébb a kommunikáció szak, de nem annyira használhatatlan, mint amilyen rossz híre van, csak ügyesnek kell lenni.


Más, fejlettebb verziók: nappali szakon valami egzotikus nyelv (arab, japán, héber stb.) és mellette levelezőn a fenti gazdasági szakok valamelyike.

2020. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Egzotikus nyelvet tanulj tanárnál mert egyetemen nem fogod megtanulni!
2020. márc. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
Olyan szakot válassz aminek értelme is van? Tudom le leszek pontozva, de gondolom segítő szándékú hozzászólásra van szükséged és nem buksisimogatásra, ezért azt tanácsolom, hogy vagy valamilyen erős gazdaságtudományi, műszaki, orvosi,jogi vagy természettudományi szakot válassz elsősorban. A nyelvet amiért odavagy majd tanulod hobbi szinten privátban.
2020. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen egyetértek a #4es válaszolóval!

Nyelvet akármikor tudsz tanulni de mellette legyen egy piacképes szakmád, diplomád. Sokkal többet fogsz vele elérni és tanulhatsz akármennyi nyelvet.

2020. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
De hát az agyát mozgatni, azt nem akarja... Fájdalmas az agymunka annak, akinek renyhe az agya. Nincs oda annyira a nyelvért, hogy azt még tanulnia is kelljen: "annyire nem akarok belemenni a nyelvtanulásba" Ez a kijelentés még jó ellenpont arra is, hogy "szeretek idegen nyelvekkel (+kultúrával) foglalkozni". Csak tanulni ne kelljen. E a tévé hirdetésein felnőtt nemzedék, azt hiszi, hogy a tengerparton száguld terepjáró, a korpamentes lobogó haj és a Fanta az ingyen jár mindnekinek.
2022. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!