Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CAD-CAM informatikus vagy...

CAD-CAM informatikus vagy gazdasági infós?

Figyelt kérdés
Idei tanévben kezdem el egy képzést estint. Jelenleg a cad-cam informatikuson vagyok, de gondolkodok a gazdi infóson. Az lenne kérdésem, hogy munkaügyileg az elhelyezkedés melyiknél könnyebb és úgy esetleg átlagfizetés melyiknél milyen? Meg, hogy a gazdi infóssal milyen lehetőségeim vannak? Úgy értem, mit csinál kb egy gazdi infós. Középsuliban közgáz-ba jártam, így van némi tudásom hozzá, ha igényel ilyet.

#iskola #CAD-CAM #gazdiinfo
2020. márc. 13. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a CAD-CAM informatikus.
2020. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagyis egy CAD-CAM informatikus OKJ-d van, igaz?

Gazdaságinformatikus képzés alatt pedig a 3,5 éves BSc alapképzésre gondolsz?

Ha igen, akkor kérdés nélkül a gazdinfó. A jelenlegi összes egyetemi szakok közül az egyik legértékesebb szaknak/diplomának mondható a többi infós képzéssel egyetemben. (Nyilván az orvosi és a többi mérnöki szakok mellett).

Büfészaknak egyáltalán nem mondható, de az tény, sokak szerint a proginfótól és a mérnökinfótól könnyebb (mondjuk ez semmit nem számít a piacon) illetve néha valóban az az eset, hogy "két szék közé ülsz", mert tanulsz ebből is meg abból is egy keveset.


Ezzel a diplomával nagyjából mindenhol el tudsz helyezkedni az IT és a közgazdászok világában, persze ez rajtad múlik. Nyilván nem leszel egy teljesértékű közgazdász, de az sem kizárt. Ha érted a dolgod, nem fognak a diplomád miatt elküldeni sem egy szoftverfejlesztő cégtől, sem pedig egy olyan helyről ahol közgazdászt keresnek. (Mondjuk ezzel a papírral gyakoribb IT-s cégeknél vezető pozikban lenni, nyilván sok évnyi tapasztalat után)


Szóval a kapu mindenhol kinyílik előtted ezzel a papírral, a többi már csak a te képességeiden múlik, hogy hova kellesz.

[link]

2020. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem. 2 éves képzésen vagyok okj-n és jelenleg az első évemben vagyok cad-cam-en. Szeptembertől szeretnék(vagyis gondolkodok rajta) átmenni gazdi infósra. Az első évben nagyjából ugyan azt tanítják elvileg, max egy kevés dolog más, de abból felzárkóznék. Csak most beraktak egy tantárgyat(géprajz) amit jövőre is tanulnánk és gondolom hasznos dolog ez is, csak annyira nem érdekel ez a tantárgy és jövőre is lesz, és ez csak erősít azon a gondolaton, hogy átmenjek.
2020. márc. 13. 20:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és sulin belül maradnék.
2020. márc. 13. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!