Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német kettannyelvu és turiszti...

Német kettannyelvu és turisztikai szakgimnáziumból mehetek nem azonos ágazatú egyetemre?

Figyelt kérdés
Phiológiai egyetemre szeretnék menni és nem tudok dönteni hogy németkettannyelvű turisztikia szakgimnáziumba (6év)vagy sima humán gimnáziumba (4 év) menjek. (krúdy győr) A 4 évet túl kevésnek találom és a kettannyelvube jól megtanulnám a nyelvet de mégis rosszul hangzik hogy szakgimi. Onnan is tudnék menni más ágazaton belül felsőoktatásb?

2020. márc. 14. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én inkább a gimit javasolnám, én is a humánba járok. Szerintem jobban járnál, mert az ifoban ( a 6 éves képzés) nem is tanulnál olyan tantárgyakat (pl. biológia), amik a továbbtanuláshoz szükségesek. Nyelvet itt is tudsz tanulni, bár a humánon(angol-német) a német annyira nem hangsúlyos.

A legjobb megoldás a német kéttannyelvű gimnáziumi rész lenne (5 éves), ahol a nyelvet is megtanulhatnád és jól fel is tudnál készülni az érettségire.

6 év az elég sok, ha közben meg rájössz, hogy hoppá, ezt mégsem szeretném/nem tudnád azt tanulni, amit szeretnél, akkor elég kevés esély lenne közben szakot/sulit váltani, mert az évismétléssel járna. Ráadásul az idő inkább szakgimis beütésű, nagyon nehéz a nagy óraszám és a sok szakmai tárgy és gyakorlat miatt.

Nem lehetetlen ifoból továbbtanulni, de nem egyszerű a közismereti tárgyak kevesebb (gimihez képest) száma miatt.

2020. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mehetsz.

De én a 4 évest ajánlanám, az is sok.

A nyelvi előkészítőnek sok hátránya is van, és egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz a tudásod, mint egy sima gimiben.

2020. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat tényleg sokat segítettek. Meg annyit szeretnék kérdezni hogy a humán gimiben az angolt előröl kezditek? (én 8 évig tanultam németet és semmi angolt de a jövőben mindenképpen inkább angolt szeretnék tanulni ezért jelöltem meg elsőnek az angolkettannyelvut csak oda nem vettek fel) És egy héten hány angol és hány német órátok van? Mindkét nyelvből le lehet tenni a felsőfokút? (Németből elég lenne a közép)
2020. márc. 15. 16:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Már miért kezdenék a gimiben előröl a nyelvet? Nálunk gimiben volt szintfelmérő, és az alapján osztottak csoportokra.

Én nyelvtagozatra jártam, már nem emlékszem a konkrét óraszámokra, de mindkét nyelvből 4 és 6 között mozgott. Eleinte az 1. nyelv volt csak, utána az 1. nyelvből volt több, aztán a 2. nyelvből volt több, utolsó évben már csak a 2. nyelv volt.

Általában 2 középfokú nyelvvizsgát csináltunk, az osztály 1/4-ének volt egy felsőfokúja is; első nyelvből azért már jóval középfok feletti szintre lehetett eljutni.

2020. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tehát a Krúdy humán gimnáziumban (ha te most arról beszélsz) van egy szintfelmérő és az alpajan oszatanak be kezdő angolba vagy haladoba? 🤔
2020. márc. 16. 00:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, de ha nem tanultál angolt, te automatikusan a kezdőbe kerülsz
2020. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És ha már most elkezdek angolt tanulni és nyár végéig teljesen fel hozom magam akkor nem kérhetem hogy had írjam meg a felmérőt?
2020. márc. 18. 12:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Volt olyan osztálytársam, aki német nemzetiségi iskolába járt, de tanult különórán angolul. Ő is megírta az angolt (haladóba is került). Szóval egy próbát megér, de egy nyár alatt nem biztos, hogy több év tudást fel tudsz halmozni
2020. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg a szintfelmérőt amúgy beiratkozáskor íratják meg (Krúdy)
2020. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oh ertem köszönöm. Tehát nyár elején? Vagy mikor is van pontosan a beiratkozás?
2020. márc. 20. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!