Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi kart elkezdeni hány...

Orvosi kart elkezdeni hány éves korig lehet?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgoztam több, mint tíz évig, tele szedtem magam pénzzel, az orvosi kar nagyon érdekelne... fizikából van emelt érettségim, bioszt meg tudom gyorsan csinálni, nyelvvizsgám van. 31 éves vagyok, van értelme elkezdeni az orvosit?
2020. márc. 16. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs felső korhatár. Ha eddig nem jelentkeztél érettségire, akkor a májusi bioszról lecsúsztál (február 15 volt a jelentkezési határidő) ősszel tudsz menni. A többit neked kell mérlegelni.
2020. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Őszinte leszek, 31 évesen már szerintem túl késő. Gondolom ebben képzelnéd el a jövőd, orvosit nem szokás csak úgy poénból elvégezni. Sajnos pont az a szakma, ahol több évtized után lehetsz csak igazán elismert, sikeres, és addig rengeteg munka, tanulás, teperés vezet, amit lehet már nem lesz energiád végigcsinálni.


Nem elkeseríteni akarlak ezzel, de talán jobb megakadályozni most, mint hogy utólag elvesztegetett időnek érezd. Ettől függetlenül érdemes belevágni valami újba!


Sok sikert kívánok a jövőben!

2020. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41 évesen már szakorvos vagy, előtted van még néhány évtized a praktizáláshoz.
2020. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!