Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulóság: előny vagy...

Magántanulóság: előny vagy hátrány? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azoknak szeretnék feltenni néhány kérdést, akik magántanulói státuszban folytatják a tanulmányaikat. Köszönöm, ha szakítotok rám időt! :D


Szóval: Milyen indokkal lettetek magántanulók?(Természetesen, ha személyes, akkor nem kell leírnotok)

Szerettek magántanulók lenni? Felsorolnátok ennek az előnyeit és a hátrányait?

Szabadidőtökben, mikor nem tanultok, nem sportoltok, mit csináltok?

Egy héten hányszor találkoztok a barátaitokkal?

Hiányzik nektek napközben a társaság?

Szoktatok eljárni otthonról? pl konditerembe?(én szeretnék)

Szoktatok bejárni az iskolába, vagy egyáltalán nem? Nehezek a félévi/évvégi vizsgák?

Esetleg, aki elmúlt 16 éves, dolgoztok valahol? (Nem napi 8 órára gondolok, hanem pl 4-re) Van ilyenre lehetőség? Úgy értem, például egy kávézóban, stb.

És végül, pár dolgot, amit még fontosnak találtok, tudtok nekem írni a magántanulóságról? (Tudom, hogy már egyéni tanrend van helyette)

Szerintetek arra, hogy hetente 5x egyesületben sportolok(ha engedélyeznék az egyéni tanrendet, akkor akár 6x is mennék), sok versenyre járok év közben, és jó eredményeket szoktam elérni. Épp ezért kevesebb időm marad az iskolára, emiatt romlottak is a jegyeim. Továbbá pedig enyhén szociális fóbiám van. Nem kérek olyan válaszokat, hogy egy iskolaundoros hisztis tini vagyok. Most lettem gimis, és 8 éven keresztül az átlagom mindig 4,8 fölött volt. Sokszor voltam kitűnő is. Csak az a helyzet, hogy, mint már említettem, komolyan sportolok, és szeretnék mégkomolyabban is.


Köszönöm annak, aki elolvasta, és köszönöm előre is a válaszotokat:D

Az esetleges helyesírási hibákért elnézést, siettem.

16/L



2020. márc. 16. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: Milyen indokkal lettetek magántanulók?(Természetesen, ha személyes, akkor nem kell leírnotok)


Ez régen volt, úgyhogy most már nem mérvadó. Mobbing miatt.


Szerettek magántanulók lenni? Felsorolnátok ennek az előnyeit és a hátrányait?


Igen, szerettem magántanuló lenni. A mama beosztotta nekem a tananyagot, és megtanultam.


Szabadidőtökben, mikor nem tanultok, nem sportoltok, mit csináltok?


Szerettem olvasni, kézimunkázni.


Egy héten hányszor találkoztok a barátaitokkal?


Az elején nem voltak barátaim, mivel kiközösített voltam. A Delej utcában diagnosztizáltak, utána járhattam oda. Változó volt, hogy hetente hány napot.


Hiányzik nektek napközben a társaság?


Amikor nem mentem, akkor kevésbé éreztem jól magamat.


Szoktatok eljárni otthonról? pl konditerembe?(én szeretnék)


Szerettem könyvtárba járni, valamint részt venni például zeneiskolai oktatáson.


Szoktatok bejárni az iskolába, vagy egyáltalán nem? Nehezek a félévi/évvégi vizsgák?


Jól tanultam, könnyűszerrel vizsgáztam.


Esetleg, aki elmúlt 16 éves, dolgoztok valahol? (Nem napi 8 órára gondolok, hanem pl 4-re) Van ilyenre lehetőség? Úgy értem, például egy kávézóban, stb.


Nem vállaltam munkát.


És végül, pár dolgot, amit még fontosnak találtok, tudtok nekem írni a magántanulóságról? (Tudom, hogy már egyéni tanrend van helyette)


Tudnod kell önállóan tanulni. És egy fontos tanács: ne bukj! Félévkor sem.


Szerintetek arra, hogy hetente 5x egyesületben sportolok(ha engedélyeznék az egyéni tanrendet, akkor akár 6x is mennék), sok versenyre járok év közben, és jó eredményeket szoktam elérni. Épp ezért kevesebb időm marad az iskolára, emiatt romlottak is a jegyeim. Továbbá pedig enyhén szociális fóbiám van. Nem kérek olyan válaszokat, hogy egy iskolaundoros hisztis tini vagyok. Most lettem gimis, és 8 éven keresztül az átlagom mindig 4,8 fölött volt. Sokszor voltam kitűnő is. Csak az a helyzet, hogy, mint már említettem, komolyan sportolok, és szeretnék mégkomolyabban is.


Van esélyed, próbáld meg.

2020. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!!
2020. márc. 16. 23:10
 3/3 A kérdező kommentje:

"Szerintetek arra, hogy hetente 5x egyesületben sportolok(ha engedélyeznék az egyéni tanrendet, akkor akár 6x is mennék), sok versenyre járok év közben, és jó eredményeket szoktam elérni."


Igen, itt elírtam, az lett volna a kérdés, hogy szerintetek engedélyeznék-e 😅

2020. márc. 16. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!