Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt vagy orvosi diagnos...

Mentőtiszt vagy orvosi diagnosztikai analitikus szak?

Figyelt kérdés
2020. márc. 16. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Én az analitikus szakról tudok nyilatkozni. :) (bár egyik gimis oszt.társam pont mentőtisztnek tanul).

Bármi kérdésed van, írj privátot! :)

2020. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hu azt megköszönném :)

Esetleg leírnád ide? Hátha másnak is segítség lenne!

2020. márc. 19. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Bővebben a debreceni kepzesrol tudok meselni. De ugye az orszagban ezen kivul meg 3 helyen folyik ez a kepzes: Kaposvar (Pecsi Tudomanyegyetem), Semmelweis Pesten es Miskolc.


Ugyebar vannak specializaciok is:

Orvosi diagnosztikai labor analitikus (ODLA), Orvosi kutatolaboros an. (OKLA), radiográfia (RAD), patiológiai analitika (PA), optometria.


Pécsen ODLA és RAD képzés vab

Miskolcon csak RAD

Pesten optometria és RAD (LEVELEZŐS!)

Debrecenben ODLA, OKLA, RAD, PAT


Utóbbi képzés az ÁOK-n folyik, így sok olyan tárgyunk van, amit az orvosok is tanulnak. (Orvosi kémia, sejtbiosz, mikrobiosz, molekuláris biosz, élettan, anatómia stb)


A képzés Debben kicsit nehéznek mondanám, mert sok olyan tárgyunk van, ami nehéz. De amúgy kellő szorgalommal minden teljesíthető. Amit ajánlok: a kémiát nagyon tanuld, illetve egy kis fizika is jól jön.



A mentőtisztiről annyit tudok, amit az ismerősöm mesélt. Ő Pécsen tanulja.

Azt mondta, hogy ott az anatómiát kell nagyon nyomni, illetve a kórélettan ami nagyon húzós.

Azonban azt is mesélte, hogy a mentőtiszt nőket (mert az ismim is nő) nem nagyon szokták alkalmazni. Inkább férfiakat részesítik előnyben. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom, neki is mesélték.



Amúgy hova mennél továbbtanulni? :)

2020. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!