Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzések felvételije is...

Mesterképzések felvételije is veszélyben van?

Figyelt kérdés

Ahány iskola annyi felvételi mód. Gondoljátok, hogy a most kialakult helyzet miatt akiknek írásbeli, szóbeli a felvételi követelmény a mesterképzésre könnyebben fognak bekerülni, mert pl az írásbeli nem lesz megtartva csak a pofavizites szóbeli szakdoga előadással?

Megvan az esélye, hogy idén kb. minden jelentkezőt felvesznek MA-MSc-re, még azt is aki nem oda való?



2020. márc. 21. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A többi felvételi sincs veszélyben
2020. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akit felvesznek, az oda való. Ha elvégzi, akkor meg főleg kit érdekel, hogy eredetileg oda való vagy sem?

Így is felvesznek egy halom magadfajta sggfejet, aki csak bevágja az anyagot, aztán várja a csodát, azért mert a felvételi eddig is csak erre volt jó írásban. Ezek az emberek sem odavalók feltétlenül. Két éve, mikor én felvételiztem MSc-re, nem csak pofavizit volt szóban. Motivációs beszélgetés, a szakdolgozatomról beszélgetés, a szakmai tudásommal kapcsolatban egy random szakmai témában lefeleltettek és megkérdezték, hogy milyen területen szeretnék kutatni, ha elvégzem a szakot, mert a mester eddig is csak science területre kellett. Na, engem például így vettek fel. Feltették azokat a kérdéseket, amiket amúgy meg is irathattak volna.

2020. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez mérnöki lesz és írásbeli vizsgát meg szakmai motivációs beszélgetést kérnek, de az írásbeli éri a pontok azon százalékát amivel be lehet kerülni minimum ponttal. Elvileg mindenkit felvesznek(fizetősre), még ha az alapdiplomád a kettes felé konvergál, mert kell az ember az iskolának. Mondjuk a jelenlegi helyzetet tekintve nem tudom hogyan lesz az írásbeli, remélem elmarad.:)
2020. ápr. 2. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!