Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanultok érettségire?...

Hogy tanultok érettségire? Van valami különösebb praktikátok?

Figyelt kérdés
Itt az időbeosztásra gondolok. Mindennap minden tantárgyra tanultok, netán egy nap csak egy tantárgyra? Sajnos a mi iskolánkban elég silány volt a matek és angol így azokra is hangsúlyt kell fektetnem. Mit ajánlotok?

2020. márc. 22. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Igazából attól függ, hogy tudsz-e koncentrálni X oran keresztül 1 ta tárgyra

Ha nem, akkor inkább többet tanulj egy napon


És minden tárgyból ajánlom, hogy csinálj meg jó sok érettségit (főleg matekbol, ott típus feladatok vannak és elég sokat fog segíteni ha látsz ilyeneket) és utána javítsd is ki őket

És mindenképp mérd az időt, nehogy élesben jöjj rá, hogy igazából neked annyi idő nem elég ha nem huzol bele


Angolból meg az 5percangol oldal elég jó és Dohar Péter- Kis angol nyelvtan (fent van a neten PDF-ben)

2020. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Matekból én is ajánlom, hogy csináld meg a korábbi feladatsorokat, de egy nap 2-nél többet ne. Több órás intenzív koncentrálás kell, megterhelő. Ha nem megy jól, gyúrj az első részre, hogy az mindenképp stabil legyen (legalább 20 pontos), ott inkább az idő szorít, nem a feladatok nehézsége. A 13.feladat is elég egyszerű szokott még lenni, könnyen szerzel pontot, utána lesz egyre nehezebb, de részeredményeket mindenhol elérhetsz általában. MINDENT írj le, ami eszedbe jut, akkor is, ha csak egy képlet, mert a legapróbb dolgokért is kaphatsz pontot! Ellenőrizz mindent legalább egyszer, hogy nem maradt-e valami egyszerű, de komoly gondot okozó hiba (pl jól vontál-e gyököt - nekem sajnos ezen múlt a jobb jegy, nem vettem észre szimplán). Ha valamibe nagyon belegabalyodsz, lépj tovább (akkor is, ha sok pontos), majd visszatérsz rá, miután befejeztél mindent, amit tudsz. A végén általában úgyis marad időd ezekre a kihagyott feladatokra, de ha az elején túl sokat foglalkozol vele, akkor könnyebb elcsúszni a többivel, ami simán menne.


Ami az angolt illeti, melyik része nem megy? Nyelvtan? Hallgatás? Írás? Szövegértés? Ennek megfelelően tudsz gyakorolni, nyelvtanra nagyon jó oldalak vannak, amik gyakoroltatnak is, a szövegértés is megoldható. Hallgatáshoz használhatod a cd-t, amit a könyvedhez kaptál (ha kaptál és van rá technikai lehetőség persze). BBC-t is ajánlom, bár nem tudom, milyen szinten vagy, de vannak nem túl hosszú, egyszerűbb témájú anyagok is fent, a kiejtést pedig érdemes figyelni, a vizsgaanyagok is brit akcentussal vannak felmondva általában. Az írás lesz kicsit nehezebb, de ha esetleg a tanárod ráér, elküldheted neki vagy vannak olyan oldalak is a neten, ahova elküldöd és anyanyelviek kijavítják. A javítókulcsokban is vannak mintaszövegek, azokkal is összehasonlíthatod a sajátodat.

2020. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2020. márc. 24. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Korábbi sorok, ha az elején vagy még a készülődésnek, akkor témakör szerint, ha már átnéztél mindent, akkor egész sorok. A legvégén meg javítsd ki pirossal.

M5 érettségi sorozata ígéretes.

Érettségi könyvek, tematikusak, és részletesebbek a tankönyveknél.

Illetve példatárak fizikához, kémiához, stb.

Minden egyébhez ott az internet.


Én is anno így csináltam, aztán az egyetemen nagy hasznát vettem, így ott is minimálisan kellett csak bejárnom. Konkrétan volt olyan kötelező labor, ahol egy youtube-videót játszottak le, amit ismertem is.

2020. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!