Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségizett valaki középszin...

Érettségizett valaki középszinten egészségügyi alapismeretekből?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz rá felkészülni úgy, hogy csak 1 évig lesz bioszom, de itthon tanulnék még könyvekből? tapasztalatok?

köszi a válaszokat.


2010. júl. 25. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia!

én tervezem majd májusba, nézegettem a régebbi feladatsorokat, és magamtól, a középsulis tudásommal megírtam simán 70%osra az emelt szintűt. Szóval nem nehéz! Én közép helyett, az emeltet javaslom, nem nehezebb, és jár érte a plusz 40 pont! 5 könyvet szükséges beszerezned hogyha eredményesen akarsz belőle felkészülni, nem tudom tudsz-e róla, ha gondolod, leírom a címeket. Azok a könyvek az érettségi követelményrendszerre épülnek, szóval biztosítják az eredményes felkészülést!

2010. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! légyszi írd le a címeket, sokat segítenél vele. gondolom ezek a könyvek jók a biosz érettségihez is, nem? és azt még nem tudod véletlenül, hogy azt kérvényezni kell, hogy ebből érettségizhessek?( közgáz suliba járok amúgy és idén is csak 3an érettségiztek bioszból, egészségügyi alapismeretből senki).
2010. júl. 25. 23:32
 3/15 A kérdező kommentje:
megnéztem most az emeltet is, tényleg nem tűnik vészesnek. szerintem a biosz sokkal nehezebb. bioszból is fogsz érettségizni?
2010. júl. 25. 23:43
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek a könyvek nem jók biológiára! Ami eü alapism.-ből követelmény az többnyire pszichológia, ill egészségtan, embertan.


A könyvek címe:

Kardos Lídia: Az ember (kb 4000 ft)

Galambos Katalin: Az általános és személyiséglélektan alapjai (3500)

Galambos Katalin: Fejlődéslélektan és szocializáció (4000)

Vízvári László: Egészségtan, illetve. Gondozástan, szintén 3-4 ezer ftos könyvek


A Galambos Katalinos könyvtől ne ijedj meg, de marha drága és kb 200 oldalas, viszont ugyanúgy vannak szedve benne a témakörök, mint az OM honlapján található követelményrendszerbe.


Nem tudom hanyadikos vagy, idén ősszel is leteheted a vizsgát, augusztus közepétől az OM honlapján megfogod találni a jelentkezési lapot, ha az OMnél jelentkezel, akkor ő oszt be téged valamelyik középiskolába, ami a lakóhelyedhez a legközelebb van.

Biosz szintén így van, én azt javaslom h mindenképp az oktatási hivatalnak add be a jelentkezést!

2010. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Bioszból a Panemsulis könyvet ajánlom, szinte mindenkinek itt a fórumon :)


egyébként igen, énis érettségizem biológiából ősszel, emelt szinten! Te mire akarsz jelentkezni?

2010. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én idén érettségiztem belőle emelt szinten és 90%-os lett.Egyáltalán nem volt nehéz.Az írásbelivel kb.30-45 perc alatt végeztem.A nagyon rész anatómia,de sok benne még a gondozástan és az egészségtan kérdés is.Pszichológia alig van és ha van is akkor is csak pár pontot ér.Egyedül a szóbeli húzósabb,mert ugye nincsenek megadva a tételek,de ha rendesen tanulsz rá az sem vészes.

Eü.al.ism.-hez azért más kell mint a bioszhoz.Sokkal részletesebben foglalkoztunk az anatómiával,hisz 1évig tanultuk,a biosz könyvben meg csak pár fejezet.Plusz itt még jó pár más tantárgy is van.

Nem tudom,hogy tudod-e de középszinten 40 tétel van,A és B tételsor.Az A tartalmazza az anatómiát és az egészségtan,a B pedig a pszichológiát és a gondozástant.Természetesen 2 kell húzni összesen.A tanárok szerint a szóbeli nem olyan könnyű,főleg ha pszichológiát húzol,de meglehet tanulni,főleg ha érdekel is a téma.Én emelt szintre kb.1 hét alatt készültem fel,igaz az anatómiát rendszeresen tanultam,szóval abból nem sok mindet kellett átnéztem.De gondozástant nem tanultam év közben,de az elég 1szer elolvasni és már tudod is.Egészségtan megint nem nehéz,szinte csak a hétköznapi dolgok vannak benne,amit azért illik tudni.A fejlődéslélektant össze lehet kötni a gondozástannal,pár kiegészítés van még hozzá azért.Egyedül az általános lélektannak voltam bajban,az elég tömör és száraz.

2010. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolsó: neked mire kellett az eü alapism.? Milyen szakra jelentkeztél?
2010. júl. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a könyvcímeket! 11. be megyek most, majd 12. végén csinálok remélhetőleg előrehozott érettségit. és Ausztriába megyek szülésznőnek tanulni:) te hova akarsz menni?
2010. júl. 26. 00:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja meg volt valami kommunikáció is,de azt nem tudom,mert nem tanultam meg:D
2010. júl. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

00:18-as vagyok,már megint:)

Én egészségügyi szakközépiskolába jártam,így nekünk kötelező volt ilyen tantárgyakat tanulni.Amúgy a Se-ETK-ra megyek idén,szerencsére elfogadják:)

2010. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!