Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápoló szakmához kell érettségi?

Ápoló szakmához kell érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék még tovább tanulni mert csak egy szakmám van ami nem nagyon ér semmit. Viszont nincs még érettségim de szeretnék valami olyan szakmát tanulni ami sokat ér pl. ápoló. Korábban is benne volt a fejemben az ötlet de akkor nem valósult meg. Viszont ha nem lehet ezt érettségi nélkül akkor ajánlanátok valami más hasonló szakmát amit tudnék érettségi nélkül elvégezni nappali tagozaton? Mert még én se tudom jelenleg, hogy mit akarok éppen ez csak egy ötlet volt. De mindenképp kellene egy másik szakma. Ja meg ha tudtok olyan sulit ahol még tudnék nappalin tanulni mert már ugye van egy szakmám de tudok olyat ahol lehet csak ott nincs olyan szakma, meg ahol voltam a sulimban ott nincs ilyen lehetőség. Ez is iskola függő. Pedig szeptemberől szeretnék újra iskolában lenni, addig dolgozok valamit, hogy legyen kis pénzem de mindenképp tanulni szerenték még. Mit gondoltok? 22l.



2020. márc. 23. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Az ápolóhoz kell érettségi.

De pl cukrász, szakács, pincér lehetsz érettségi nélkül is.

2020. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló szakmát nem tudok ajánlani, mert az egészségügyben mindenhez kell érettségi.
2020. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi akkor nem egészségügy de valami más területet tudtok? Vagy sulit pl? bármi ötlet jöhet :D.
2020. márc. 23. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőhöz 10 osztály kell.
2020. márc. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javasolnám, próbáld megszerezni az érettségit. Ha mindenképp szakmát akarsz, akkor fodrász, szakács, cukrász. Ami viszonylag közel áll az egészségügyhöz, a szociális gondozó. De azzal nem nagyon fogsz pénzt keresni. Ha szereted a gyerekeket, lehetsz dajka is.
2020. márc. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tudom meglesz de az majd később addig is anélküle is tudnék tanulni még de ugye ősszel szeeretnék nappalin még...
2020. márc. 24. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!